Bezpłatne warsztaty ze storytellingu

Wszystkich nauczycieli, którzy wybierają się ze swoimi uczniami na spektakl "Baron Münchhausen" zapraszamy na bezpłatne warsztaty dotyczące wykorzystania storytellingu w pracy nauczyciela. Tytułowy bohater najnowszego spektaklu Teatru Animacji przeszedł do historii dzięki swemu niezwykłemu talentowi gawędziarskiemu. Jego barwne opowieści przykuwały uwagę słuchaczy, a płynące z ust Barona słowa, malowały w wyobraźni odbiorców najbardziej niesamowite obrazy.

W czasie zajęć z zawodowymi opowiadaczami dowiedzą się Państwo, w jaki sposób budować interesujące i angażujące słuchaczy historie oraz będą mogli Państwo wypróbować różne techniki narracyjne. Każdy z uczestników otrzyma Karty Opowieści - innowacyjne narzędzie edukacyjne wyprodukowane specjalnie na potrzeby spektaklu. W czasie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystać Karty, nie tylko do przeprowadzenia lekcji po wizycie w teatrze, ale również jako ciekawą pomoc w codziennej pracy dydaktycznej.

Prowadzący

zdjęcie Michała Larka
fot. Karol Małolepszy

Michał Larek - pisarz, literaturoznawca, wykładowca. Pracuje w Instytucie Filologii Polskiej UAM w Poznaniu (Zakład Literatury i Kultury Nowoczesnej). W 2014 roku wydał „Martwe ciała”, reportaż o Edmundzie Kolanowskim, seryjnym zabójcy z Poznania, a w 2016 roku powieść kryminalną „Mężczyzna w białych butach”, inspirowaną autentyczną historią (obydwie książki we współpracy z Waldemarem Ciszakiem, adwokatem). W sierpniu 2017 roku ukazała się „Furia”, pierwszy tom cyklu kryminalnego zatytułowanego „Dekada”. W 2018 roku ukażą się dwa kolejne, „Na tropie” oraz „Fatum”.
Termin zajęć: 7 marca, godz. 17:00-20:00


zdjęcie Evy Rufo

Eva Rufo – poznanianka z wyboru, Hiszpanka z urodzenia; wykładowczyni w Zakładzie Językoznawstwa Stosowanego WN UAM, gdzie wykorzystuje metody teatralne do nauki języka hiszpańskiego; opowiadaczka; aktorka związana ze scenami offowymi (m.in. Teatrem Porywacze Ciał, Kabaret Barbarzyńcy); od 2006 roku reżyseruje własne spektakle, których forma jest inspirowana sztuką opowiadania opowieści; organizatorka festiwalu opowiadania „Una Semana de Cuento”
Termin zajęć: 14 marca, godz. 17:00-20:00

Zapisy na warsztaty: tel. 61 85 36 964, 518 615 556 lub drogą elektroniczną: bow@teatranimacji.pl, elzbieta.ratajczak@teatranimacji.pl.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.