Już niedługo rusza Festiwal KONTEKSTY

28 marca w Teatrze Animacji rusza siódma edycja Festiwalu KONTEKSTY.
W tym roku Festiwal przyjmuje zupełnie nową formułę - od marca do listopada w jeden weekend w miesiącu prezentowane będą najciekawsze spektakle lalkowe ze świata. Co miesiąc nasi widzowie zobaczą jeden spektakl dla dzieci i jeden kierowany do dorosłych i młodzieży. Spektaklom towarzyszyć będą dyskusje, warsztaty i szereg wydarzeń okołoteatralnych.

Pierwszym spektaklem dla dorosłych będzie przedstawienie "Bękart!" holenderskiej grupy Duda Paiva Company.


Bękart! (Bastard!) to lalkowo-taneczny spektakl oparty na motywach powieści Borisa Viana „Wyrywacz serc”. Solowy popis holenderskiego artysty łączy taniec współczesny z mistrzowskim operowaniem formą i teatrem cieni. Tragikomiczna, momentami groteskowa opowieść snuta przez jednego aktora i dwie lalki to doskonały przykład na to, jak silne oddziaływanie może mieć eksperymentalne łączenie wielu dziedzin sztuki.
Duda Paiva zagra w Teatrze Animacji w weekend 28 i 29 marca.

Dzieci zapraszamy na "Kopciuszka" brytyjskiej artystki Shony Reppe - Kopciuszek w jej wykonaniu to klasyczna baśń pomyślana na nowo i wspaniale przetworzona w - oparty na obrazie i zaskakującym działaniu- spektakl, pełen tajemniczych schowków, otworów, ukrytych szuflad i z torbą pełną magii.W kwietniu w naszym teatrze zagości węgierski Teatr Lalek Mesebolt ze spektaklem  Cyrk Dobronka, a także Blind Summit Theatre z Wielkiej Brytanii z wielokrotnie nagradzanym przedstawieniem Stół (The Table).W kolejnych miesiącach zapraszamy między innymi na "Paladini di Francia" Teatro Koreja z Lecce we Włoszech, spektakl "O baranku, który spadł z nieba" Naivni Divadla z Czech, "Niech cię diabli" Teatru Alfa z Pilzna i "Kopciuszka" w wersji teatru Ciroka z Kecskemet na Węgrzech.

Więcej szczegółów teraz i wkrótce na stronie Teatru Animacji.

Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy)  - spektakle dla dorosłych i młodzieży oraz 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) - za przedstawienia dla dzieci do nabycia w kasie teatru.
Rezerwacje: 61 853 69 64, bow@teatranimacji.pl