LA LUNA - premiera we Frankfurcie nad Odrą

"Celuj w księżyc. Nawet jeśli spudłujesz, trafisz w jedną z sąsiadujących gwiazd."

W czwartek 28 czerwca we Frankfurcie nad Odra odbędzie się premiera spektaklu plenerowego "La Luna" w reżyserii Alexei Leliavskiego. Spektakl jest koprodukcją Theater des Lachens (Frankfurt nad Odrą), Teatru Animacji (Poznań) i Das Weitere Theater (Berlin). Kolejne spektakle odbędą się we Frankfurcie, Berlinie, a w przyszłym roku także w Poznaniu.

Będący swoistym hołdem dla epoki kina niemego i twórczości Georges'a Mélièsa, "La Luna" to przygotowany przez teatr z Frankfurtu nad Odrą plenerowy spektakl bez słów. Główne role grają w nim lalki i postaci z filmów niemych, które wchodzą do świata widzów prosto ze srebrnego ekranu. Umiejscowione poza czasem, przestrzenią i wymiarem, odkrywają zupełnie nowy świat. Przepełnione tęsknotą, głodem wyobraźni i chęcią eksperymentowania, postaci te wyruszają w podróż, która roztacza wokół siebie magiczną aurę. Ich celem jest księżyc. Ale cóż chcą na nim odnaleźć? Z jednej strony powierzchnia księżyca jest jasna i błyszcząca. Z drugiej strony natomiast roztacza się tajemniczy, fascynujący, a nawet zabawny mrok.  Nie wszystko jest takie jak się wydaje. Miraże, kabaretowe tańce, lekkość, inspirująca muzyka - wszystko to stanowi obietnicę poetyckiej i odkrywczej przygody.

Reżyser wspólnie z siedmioma lalkarzami przenosi swoją publiczność w senny świat fantazji. Każdy z nas jest po trosze LUNAtykiem, czyż nie?

LA LUNA

Reżyseria: Alexei Leliavski

Scenografia: Judith Mähler

Kostiumy: Anke Lenz

Muzyka: Piotr Klimek

Asystent reżysera: Marcela Dias

Asystent scenografa: Tanja Kämmer

Światło, obsługa techniczna: Andre Nowka, Mike Dilz

Występują: Martha Berthold, Sylwia Zajkowska, Torsten Gesser, Arek Porada, Björn Langhans, Martin Karl, Clara Fritsche

La Luna

 Fot. Marcela Dias