Malina Prześluga laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Poznania

Malina Prześluga od kilku ładnych lat kształtuje oblicze polskiego teatru (w szczególności adresowanego do dzieci), a przede wszystkim pracuje w Teatrze Animacji jako dramaturżka i dramatopisarka. To ona stworzyła wróbla Przemka czy stwora Pokurcza, a także napisała teatralną biografię Julii Pastrany. Szalenie cieszy nas fakt, że za swoją pracę została wyróżniona Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania!

zdjęcie Maliny Prześlugi
fot. Piotr Bedliński, W kadrze

"Kapituła pod przewodnictwem prof. Waldemara Kuligowskiego uhonorowała Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania w roku 2020 Malinę Prześlugę-Delimatę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dramatopisarstwa oraz literatury dla dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem troski o wrażliwy i niedyskryminujący język oraz traktowanie młodego odbiorcy jak poważnego partnera do rozmowy o współczesnym świecie.

- Spotkało mnie w życiu kilka wyróżnień, ale ta nagroda jest dla mnie szczególna - mówi laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Poznania. - Szczególna z dwóch powodów. Po pierwsze przyznało mi ją miasto, w którym żyję, tworzę i pracuję, z którym związałam się świadomie dawno temu i które nie przestaje mnie inspirować i fascynować. Po drugie - otrzymuję tę nagrodę w roku tak trudnym dla sztuki i dla kultury, w Polsce i na świecie. My, artyści, tkwimy w tymczasowym niebycie, czekamy aż nas "odmrożą", na szarym końcu, a przecież bez sztuki, bez kultury ludzie przestają być ludźmi. Nagroda Artystyczna Miasta Poznania - przyznana tak samo jak w latach ubiegłych - pozwala uwierzyć, że "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie"... "

Całość artykułu dostępna tutaj.