Najnowsze ścieżki teatru lalek. Panel dyskusyjny na 9. Festiwalu Teatralnym KONTEKSTY

Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny "Najnowsze ścieżki teatru lalek", który odbędzie się w sobotę 30 listopada 2019 o godzinie 18.00 w naszym Teatrze. Wstęp wolny!

Rozmowa poświęcona będzie najciekawszym zjawiskom teatru lalek, jakie w ostatnich latach mogliśmy obserwować przede wszystkim na scenach krajowych, ale też wśród odwiedzających Polskę produkcji zespołów zagranicznych. W trakcie dyskusji zostaną wskazane kierunki, którymi zmierza współczesne lalkarstwo oraz omówione nowe formy plastyczne, jakie pojawiają się na scenach. Interesują nas zmieniający się wymiar lalki z fizycznego na wirtualny oraz zadania, jakie stoją przed teatrem lalek, by gatunek ten stanowił atrakcyjną konkurencję dla filmów animowanych i gier komputerowych. Pragniemy także prześledzić program kształcenie scenografów i technologów teatru lalek, zwłaszcza pod kątem wyzwań jakie stawia im, ale też nam wszystkim, współczesna kultura.

W dyskusji udział wezmą: Martyna Dworakowska – scenografka, wykładowczyni w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku; Marzenna Wiśniewska – teatrolożka, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa, Instytut Nauk o Kulturze, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; oraz Robert Drobniuch – reżyser lalkowy i operowy, dyrektor Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach.

Rozmowę poprowadzi: Karol Suszczyński – historyk i krytyk teatru lalek, adiunkt w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku.

Do zobaczenia!