POZNAJMY SIĘ!Zapraszamy na wyjątkowy dzień do Teatru Animacji! POZNAJMY SIĘ! to wydarzenie pozwalające poznać osoby ze szczególnymi potrzebami oraz osoby z nimi pracujące.
Harmonogram:
10.00 – „Koniec świata” gościnny spektakl Teatru Grodzkiego Junior, spotkanie z Teatrem, prowadzenie Andrzej Maszewski, spektakl rekomendowany jest młodzieży i dorosłym, spektakl z tłumaczeniem na PJM oraz audiodeskrypcją
11.00-12.00 - zwiedzanie Teatru Animacji dla chętnych i przerwa kawowa
12.00 - spotkanie wokół książki "Migające dzieci" Karoliny Bocian z autorką , prowadzenia Jacek Kowalski, stoisko z możliwością kupna książki na foyer
13.00 - 13.30 - warsztaty z języka migowego dla dzieci
13.00 - 14.30 - warsztaty wytchnieniowe dla instruktorów pracujących z osobami z niepełnosprawnościami: "MOC dla ludzi pomocy - podstawy osobistego zasilania i zawodowego „BHP”", prowadzenie Agnieszka Cienciała

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, obowiązują zapisy:
Spektakl i zwiedzanie Teatru: Aleksandra Marzec-Hubka promocja@teatranimacji.pl
Spotkanie wokół książki i warsztaty dla dzieci: Laura Adamska laura.adamski@outlook.com KINO BEZ BARIER
Warsztaty wytchnieniowe: Aleksandra Marzec-Hubka promocja@teatranimacji.pl

TEATR GRODZKI JUNIOR
Zespół działa pod opieką stowarzyszenia Teatr Grodzki od 2003 roku. Na początku tworzyli go wyłącznie ludzie bardzo młodzi, uczniowie szkół średnich, którzy sami wybrali dla siebie nazwę odpowiadającą ich wiekowi i poczuciu przynależności do naszej organizacji: Teatr Grodzki Junior. Na przestrzeni lat skład ekipy zmieniał się, a w 2011 roku zyskała ona obecny charakter – integracyjny i międzypokoleniowy. Dziś zespół gromadzi kilkunastu członków z różnych grup wiekowych, a w pracy nad spektaklami spotykają się dwa małżeństwa, matka i syn, babcia z dwiema wnuczkami. Są to aktorzy-amatorzy z wieloletnią praktyką grania na scenie oraz ci, którzy nigdy wcześniej nie próbowali swych sił w teatrze, aktywni zawodowo i niepracujący. Jedni są na każdej próbie, inni wpadają od czasu do czasu. Ta wewnętrzna różnorodność i otwartość są siłą grupy - stanowią o jej potencjale, a zarazem budują „naturalne środowisko” integracji.

O książce:
Migające dzieci? Tak - dzieci, które migają. Istnieje niezbity dowód na to, że dzieci, które znają język migowy są geniuszami jak Mozart lub Einstein. W trakcie migania mózg pracuje na pełnych obrotach, ponieważ zaangażowane są w to obie półkule.
Każde dziecko w tej książce znajdzie interesujące słowa migowe, między innymi nazwy zwierząt czy emocji. Oprócz kolorowych ilustracji słów migowych z ich znaczeniami i z różnymi ćwiczeniami, dostępne są również filmiki, które można korzystać poprzez zeskanowanie kodów QR.

O autorce: Karolina Bocian
Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Absolwentka studiów magisterskich Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika specjalna oraz studiów podyplomowych na kierunkach surdopedagogika i glottodydaktyka. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego (STPJM). Współpracuje z różnymi instytucjami związanymi ze środowiskiem głuchych, takimi jak Centrum Polskiego Języka Migowego czy Fundacja Polskiego Języka Migowego. Aktywnie popularyzuje naukę polskiego języka migowego w codziennej pracy oraz angażuje się w organizację wydarzeń kulturalnych i obozów językowych dla dzieci. Na co dzień nauczycielka, tłumaczka PJM, a od niedawna mama.

O warsztacie: MOC dla ludzi pomocy - podstawy osobistego zasilania i zawodowego „BHP”.

Warsztat dla:
- osób pracujących z osobami z niepełnosprawnością,
- instruktorów, animatorów, nauczycieli
- ludzi pracujących z grupami dzieci, młodzieży, dorosłych
- dla tych, którzy zasilają własną energią dużą liczbę ludzi

Pracujesz z osobami z niepełnosprawnością, prowadzisz grupy warsztatowe, szkoleniowe, jesteś instruktorem/instruktorką, nauczycielem/nauczycielką… weź udział w bezpłatnych (?) warsztatach, podczas których zasilisz i wzmocnisz swoje zasoby osobiste (energetyczne, psychofizyczne). Przyjdź wziąć dla siebie praktyki, które później możesz powtarzać indywidualnie. Będziemy doświadczać relaksu, uważności, odpuszczania,  odpoczynku, odnajdywać w sobie to, co najlepsze…
Spotkanie odbędzie się w bezpiecznej, nieoceniającej atmosferze, w kameralnej grupie osób dorosłych. Weź wygodne ubranie, będziemy siedzieć na dywanie.

Warsztat poprowadzi Agnieszka Cienciała - certyfikowana trenerka Fundacji Familylab, animatorka sztuki, edukatorka filmowa. Trenerka z ogromnym doświadczeniem w pracy w różnymi grupami odbiorców. Wiedzę trenerską zdobyła dzięki Studium Umiejętności Pracy z Grupą Metodą Warsztatową w Pracowni Psychologicznej "Spotkanie" rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Od dwudziestu lat spotyka się z dziećmi na warsztatach artystycznych. Szkoleniowo wspiera dorosłych w budowaniu bliskich relacji z dziećmi.

ORGANIZATORZY: Teatr Animacji, Kino bez barier/ CK Zamek, Centrum Polskiego Języka Migowego, Bookowski
DO ZOBACZENIA!