Premiera słuchowiska "Garnitur Prezydenta"

Po długich miesiącach zamknięcia wracamy z nową premierą! 26 czerwca o godz. 18:00 odbędzie się premiera słuchowiska "Garnitur Prezydenta" na podstawie nagrodzonego tekstu Maliny Prześlugi, tegorocznej laureatki Nagrody Artystycznej Miasta Poznania. Sztuka, która powstała przed pięcioma laty, z każdym rokiem zyskuje na aktualności - postanowiliśmy ją Państwu przypomnieć także teraz, w przeddzień wyborów prezydenckich. Nasza realizacja jest z wielu powodów wyjątkowa. To pierwsze słuchowisko dla dorosłych, które zostało nagrane przy użyciu mikrofonu binauralnego - ci z Państwa, którzy brali udział w naszych zmysłowiskach, wiedzą jakie to niezwykłe doświadczenie. Z tego powodu zalecamy, by przygotowali Państwo dobre słuchawki i zarezerwowali dla siebie godzinkę w piątkowy wieczór. Słuchowisko będzie dostępne w formie stramingu na kanale Teatru Animacji na platformie YouTube oraz na profilu Teatru Animacji na portalu Facebook i nie będzie go można odsłuchać po zakończeniu emisji.

plakat słuchowiska

O sztuce "Garnitur Prezydenta"

Zaczyna się wesoło. Ktoś narobił na garnitur prezydenta. Niby błaha sprawa, jednak wydarzenie to urasta do rangi zamachu. Konsekwencje za tym idące doprowadzają do katastrofy, do wojny, którą zmuszeni są toczyć zarówno zainteresowani, jak i niewinne ofiary. W kraju, w którym symbole schodzą z piedestału i odcinają się od swych twórców (Bocianek, Orzełek, Adam Mickiewicz) trudno o normalność. O prawdę. O człowieka. Liczy się narracja, władza i mowa nienawiści. W kraju tym absurd goni absurd, przez co sporo jest gorzkiego humoru, nawet jeśli rozpada się język i walą pomniki. Nawet jeśli na końcu jest tylko pustka, milczenie i rozkład.

Sztuka została nagrodzona w I Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym Strefy Kontaktu Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Realizatorzy słuchowiska:
Tekst: Malina Prześluga
Reżyseria: Artur Romański
Nagranie, montaż, realizacja dźwięku: Maciej Kuśnierz
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Plakat: Igor Fijałkowski
Instrumentaliści: Tomasz Lewandowski (pianino, gitara basowa), Jacek Skrzypczak (saksofon, klarnet), Kuba Fiszer (perkusja) 

Obsada:
Marta Berthold
Magda Dehr
Julianna Dorosz
Aleksandra Leszczyńska
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Zuzanna Romańska (AST w Krakowie)
Sylwia Zajkowska
Mateusz Barta
Marcin Chomicki
Krzysztof Dutkiewicz
Igor Fijałkowski
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski
Piotr Klimek
Dzieci: Ida Winiarska, Jędrzej Winiarski, Leon Romański
Gość specjalny: Malina Prześluga