SZKOŁA KONSTRUKTORÓW LALKOWYCH - spotkanie XII

Spotkanie dwunaste:
Drewno - warsztat rzeźbiarski / edycja 2

Warsztaty mistrzowskie z Rafałem Budnikiem – rzeźbiarzem i konstruktorem. Urodzony w 1972 roku w Dusznikach Zdroju, mieszka w Bielsku-Białej. Ukończył szkołę modelarstwa lotniczego, jednak odkrył, że jego prawdziwą pasją jest rzeźba. Trafił do pracowni Teatru Lalek Banialuka, gdzie przez wiele lat był konstruktorem-rzeźbiarzem. Obecnie pełni funkcję koordynatora pracowni w Teatrze Lalka w Warszawie. W jego twórczości widoczne są wpływy czeskiej i słowackiej szkoły lalkarskiej. Wiele doświadczeń przyniosła mu ścisła współpraca z Pavlem Hubičką i Evą Farkašovą. Zajmuje się rzeźbą i konstrukcją lalek oraz scenografią teatralną. Współpracuje z teatrami lalkowymi i dramatycznymi w Polsce, Słowacji, Czechach, Serbii, Bośni, Czarnogórze, Niemczech i Francji. Jest także twórcą rzeźb umieszczonych na fasadzie budynku Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Uczestnikami mogą być wszyscy zainteresowani poznaniem technologii, stosowanej w pracowniach teatralnych od dawna oraz ci, którzy stawiają pierwsze kroki w pracowniach teatralnych.

Dwunaste spotkanie Szkoły Konstruktorów Lalkowych odbędzie się między 15 a 17 listopada 2019 roku. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 października 2019. Szczegółowy opis programu znajduje się tutaj. Formularz zgłoszeniowy do pobrania tu. ZAPRASZAMY!