SZKOŁA KONSTRUKTORÓW LALKOWYCH - spotkanie XIII

spotkanie trzynaste:
Podstawy perukarstwa

Uczestnicy 16-to godzinnych warsztatów nauczą się podstaw perukarstwa. Zapoznają się z materiałami i narzędziami stosowanymi przez profesjonalistów w teatrze i filmie. Przećwiczą technikę wiązania włosów aby następnie, samodzielnie wykonać wąsy wg własnego projektu.

Prowadzący warsztaty – Dorota Król – dyplomowany charakteryzator, perukarz i stylista ze specjalnością – realizator widowisk teatralnych i filmowych, absolwentka ostatniej państwowej szkoły charakteryzacji w Warszawie. Wieloletni szkoleniowiec, promotor prac dyplomowych oraz wykładowca charakteryzacji, perukarstwa, efektów specjalnych, stylizacji fryzur, czesania stylowego i historycznego. Osiąga znakomite efekty, realizując własny, autorski program nauczania.

Współautorka książki o historii fryzur i makijażu z zarysem historii ubioru, współorganizator prezentacji i pokazów dyplomowych z charakteryzacji i stylizacji, współtwórca spektakli w teatrach warszawskich, pracowała dla Teatru Telewizji i Filmu Polskiego (dla Ewy Szykulskiej, Rafała Mohra, Magdaleny Boczarskiej, Julii Kijowskiej, Małgorzaty Kożuchowskiej, Borysa Szyca, Ewy Błaszczyk i wielu innych gwiazd).


Trzynaste spotkanie Szkoły Konstruktorów Lalkowych odbędzie się między 6 a 8 grudnia 2019 roku. Zgłoszenia przyjmujemy do 28 listopada 2019. Szczegółowy opis programu znajduje się tutaj. Formularz zgłoszeniowy do pobrania tu. ZAPRASZAMY!