Warsztaty dla nauczycieli do spektaklu "Miłość do trzech pomarańczy"

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz inne osoby pracujące z młodzieżą na warsztaty związane ze spektaklem "Miłość do trzech pomarańczy"
w reżyserii Pawła Aignera. Warsztaty prowadzone przez Aleksandrę Marzec-Hubkę odbędą się w Teatrze we wtorek 5 marca w godzinach 16.45-20.00. Udział jest bezpłatny, ale wymaga zgłoszenia się na adres: promocja@teatranimacji.pl. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! Do zobaczenia!

Więcej informacji o warsztacie:

Temat: Poprawna wymowa i emisja kluczem do dobrej autoprezentacji. Wybrane czynniki wpływające na wymowę języka polskiego.

Cel: Uświadomienie uczestnikom jak ważna przy wystąpieniach publicznych, a także w życiu codziennym jest poprawna wymowa.

Planowane efekty: Uczestnicy dowiedzą się co wpływa na poprawną wymowę oraz poznają najczęściej popełniane błędy. Nauczą się prostych ćwiczeń poprawiających dykcję, które będą mogli wykonywać samodzielnie w domu i przed różnego rodzaju wystąpieniami. Dowiedzą się jakie robią błędy dykcyjne. Udoskonalą przemawianie i występowanie przed publicznością. Nauczą się poprawnego ułożenia aparatu mowy przy wymowie samogłosek. Poznają podstawy emisji głosu. Poznają techniki skutecznej prezentacji swojej osoby i nauczą się wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.

Program warsztatu:
1. Gdzie jest głos? Budowa i działanie narządu głosu oraz układu oddechowego.
2. Wdech-wydech. Różne tory oddychania.
3. Rozgrzewka aparatu mowy.
4. AEIOUY czyli najbardziej naturalne dźwięki naszego życia.
5. Czy ten głos jest mój? Sposoby wydobywania głosu.
6. Mam tę moc! Mówienie i śpiewanie "na maskę".

Potrzebne:
wygodne ubranie, ciepłe skarpetki lub wygodne buty, koc lub matę

O prowadzącej:

Aleksandra Marzec-Hubka
kulturoznawca, trenerka, aktorka offowa, pedagog, logopedka, terapeutka integracji sensorycznej, animatorka kulturalna i teatralna dzieci i dorosłych. Współorganizowała i prowadziła obozy tematyczne w Czechach i na Słowacji w ramach unijnego programu Youth In Action, szkolenia z edukacji kulturalnej, emisji głosu i dykcji dla młodzieży i dorosłych m.in. podczas kilku edycji Warsztatów Aktorskich w Teatrze Polskim w Poznaniu. Od 2017 roku wykładowca Studia Aktorskiego STA. Uczestniczyła w kilkudziesięciu warsztatach teatralnych, ruchowych i głosowych w Polsce i poza jej granicami.