Warsztaty dla nauczycieli do zmysłowiska "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa"

Wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zapraszamy wszystkich nauczycieli i osoby pracujące z dziećmi szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na warsztaty będące częścią pakietu edukacyjnego projektu Teatr Nawigacji do zmysłowiska "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa" Maliny Prześlugi w reżyserii Ewy Marii Wolskiej.

Nazwa warsztatów: ART22 Uważność w pracy nauczyciela

Termin: 07.11.2019, godz. 16.45-20.00

Cele, po zajęciach uczestnik potrafi:

 • Stosować wybrane techniki treningu uważności,
 • Dostrzegać i łączyć zależności pomiędzy uważnością a koncentracją,
 • Kreatywnie wykorzystywać materiały do pracy z różnymi zmysłami,
 • Zachęcić i poprowadzić uczniów przez prosty proces kreatywny oparty na doświadczaniu zmysłowym.
   

Treści:

 • Rola zmysłów w postrzeganiu świata. Czy potrzebujemy ich wszystkich, by doświadczać w 100%?
 • Podstawowe informacje o ograniczeniach sprawności sensorycznej i możliwościach prowadzenia zajęć empatyzujących w kontekście niepełnosprawności, dla dzieci pełnosprawnych
 • Wybrane techniki treningu uważności (tzw. mindfulness)
 • Techniki kreatywne - wykorzystanie inspiracji zmysłowej do stworzenia wiersza
   

Uwaga:
Aby wziąć udział w warsztatach nie jest konieczne obejrzenie spektaklu pt. ,,Zmysłowisko”. Zajęcia odbywają się w Teatrze Animacji w Poznaniu.

Autorka programu:
Katarzyna Halicka - etnografka, projektantka i moderatorka warsztatów i szkoleń. Pracuje z dziećmi i dorosłymi nad projektami bazującymi na fundamencie empatii. Szkoli osoby związane z kulturą, sportem i każdą formą kontaktu z klientem z zakresu uniwersalnego projektowania usług i wydarzeń, tak by ich odbiorcy korzystali z nich z radością. Współpracuje z biznesem przy projektach dotyczących innowacji. Autorka m.in. poradnika edukacyjnego dla nauczycieli “Empatia w pigułce” zawierającego scenariusze zajęć opartych na design thinking, do wykorzystania w trakcie zajęć szkolnych. Szkoli z design thinking. Razem z mężem prowadzi Fundację Mili Ludzie.
Prywatnie mama dwójki wspaniałych dzieci,  w wolnych chwilach robi setki zdjęć, uczy się robić strony internetowe, szydełkuje, czyta, odpoczywa i słucha muzyki.

Liczba godzin: 4 x 45 min

Zapisy i szczegółowe informacje:
Alina Płaziak-Janiszewska, e-mail: alina.janiszewska@odnpoznan.pl,  tel.: 618 584 733, tel. kom.: 508 381 684

Parter merytoryczny projektu „Teatr Nawigacji”:

odn logo

Projekt odbywa się w ramach projektu Teatr Nawigacji z programu "Edukacji kulturalnej" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mkidn logo