Wernisaż wystawy "Gry i zabawy"

8 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Gry i zabawy Roberta Bartela.

Robert Bartel zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, obiektem i aranżacjami przestrzennymi. Pracuje w wielu mediach i poszukuje nowych środków wyrazu. Jego najnowsze prace odnoszą się do odkryć z zakresu neurobiologii, psychologii i psychoterapii. Maja skłaniać odbiorcę do pogłębionej refleksji nad kondycją współczesnego człowieka, jakością jego życia tu i teraz oraz nad możliwościami wpływania na własną przyszłość. Autor ma w swoim dorobku trzydzieści cztery wystawy indywidualne i pięćdziesiąt zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Austria, Ukraina, Hiszpania, Portugalia). Na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu prowadzi wykłady z Psychofizjologii widzenia

W ramach wystawy Gry i zabawy autor pokaże dwie instalacje: Huśtawka Hellingera i Sandplay therapy. Tytuł pierwszej z nich odnosi się z jednej strony do dziecięcej huśtawki, z drugiej zaś do odkryć psychologii i psychoterapii systemowej ze szczególnym uwzględnieniem metody Ustawień Berta Hellingera. Druga praca ma związek z dziecięcą zabawą w piaskownicy, a jednocześnie z Sandplay therapy, czyli techniką stosowaną w psychoterapii i psychologii integralnej Carla Gustava Junga.

Symbolika obu instalacji nie jest jednoznaczna. W zamierzeniu autora może nasuwać różnorodne (i równie prawdopodobne) skojarzenia i interpretacje.

Kurator wystawy: Katarzyna Podgórska-Glonti

  logo Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu                      logo Teatru Animacji w Poznaniu


awers ulotki do wystawy