Marcel Górnicki

Ukończył  Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego we Wrocławiu, w Teatrze Animacji od 1997.

Najważniejsze role: Ferdynand ("Burza”), Jaś("Kot w butach"), Władysław ("Ubu Król"), Widełek ("O diabełku Widełku"), Król Filip ("Król Mięsopust"), Felek ("Król Maciuś”), Pan Drugi, Chłopiec ("Pozytywka"), Król Maciupek, Komar, Lis ("Najmniejszy bal świata"), Kret ("Calineczka"), Scurvy ("Szewcy").

Nagrody i wyróżnienia:

Toruń - V Festiwal Spotkania - nagroda za rolę Janka w spektaklu "Kot w butach" z Teatru Animacji w Poznaniu,

Opole - XIX Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek - indywidualna nagroda aktorska za rolę Władysława w spektaklu "Ubu król czyli Polacy" w reż. Waldemara Śmigasiewicza Teatru Animacji w Poznaniu,

Katowice - II Festiwal Teatrów Lalek "Katowice - Dzieciom" - nagroda za najlepszą rolę męską: Handlarz w "Bajce o szczęściu" Izabeli Degórskiej w Teatrze Animacji w Poznaniu.

O sobie:

Z natury jestem niepoprawnym optymistą wychodzącym z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych, zwłaszcza w teatrze lalek. Teatr jest dla mnie sposobem na życie i źródłem wielu inspiracji. W młodości chciałem być leśniczym, pilotem lub księdzem, jako aktor mogę być każdym. Twierdzę ,że wszystko co najlepsze jest cały czas przede mną.