Sylwia Koronczewska-Cyris

Ukończyła Akademię Teatralną A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W Teatrze Animacji od 2000 roku.

Najważniejsze role:
Yuki w spektaklu „ONI” , w reż. L. Chojnackiego, tytułowa Wiewiórka w reż. M. Jarnuszkiewicza, Kopciuszek w spektaklu „Ballada o Kopciuszku” w reż. J. Ryl-Krystianowskiego, Pani Słowikowa w „Pan Maluśkiewicz i spółka” w reż. L. Chojnackiego, Matka w spektaklu „W beczce chowany” w reż. J.Ryl-Krystianowskiego, Dziewczynka w „No coś ty” L.Chojnackiego, Wąż w przedstawieniu „Moje-nie moje” w reż. W. Janickiego.

 Nagrody i wyróżnienia:

2002 - Nagroda Dyrektorów Teatru Animacji za rolę Yuki w spektaklu „Oni” w reż. Lecha Chojnackiego oraz     Kopciuszka w przedstawieniu „Ballada o Kopciuszku” w reż. Janusza Ryl-Krystianowskiego.

2003 - nagroda przyznana przez Radę Artystyczną Miasta Poznania za „osiągnięcia artystyczne na scenie Teatru Animacji”

2009 - „Biały Bez”- nagroda publiczności dla najpopularniejszego aktora scen poznańskich.

2017 - wyróżnienie za rolę Jędzy w spektaklu "Opowieści z niepamięci" (reż. Duda Paiva) przyznane przez portal teatrdlawas.pl za najlepszą grę aktorską (małe Warszawskie Spotkania Teatralne)

2017 - nagroda za rolę Jędzy w spektaklu "Opowieści z niepamięci" (reż. Duda Paiva) za najlepszą rolę kobiecą (24. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek "Spotkania" w Toruniu)

 O sobie:

Teatr to dla mnie przestrzeń niezbędna do życia. To tajemnicza kraina, w której uwielbiam przebywać – zupełnie jak Alicja po drugiej stronie lustra… Przekraczając granice tej krainy, konieczna jest przemiana, poddanie się regułom magii. Możliwość przebywania w tych kruchych i magicznych przestrzeniach nieustannie mnie inspiruje. Wiem, że mogę w nie wejść z dziecięcą ufnością.
Od kilku lat dzielę się moimi fascynacjami grając także w prywatnym Teatrze Wariate, założonym wspólnie z moim mężem Markiem Cyris.
Myślę, że jestem prawdziwą szczęściarą – robię w życiu to, co kocham.