Teatr Polska 2017 - "Żabka"

baner programu Teatr Polska

Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W jego ramach teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Inspiracją do powstania TEATRU POLSKA były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miejscowości najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Animacji brał udział w projekcie TEATR POLSKA dwukrotnie: w 2014 roku spektakl Szewcy zaprezentowaliśmy w 7 polskich miastach, a w 2015 A niech to gęś kopnie! obejrzeli widzowie z 14 ośrodków.

Tym razem w objazd pojedziemy ze spektaklem Żabka (reż. Fabrizio Montecchi).

Trasa objazdu:

9.09 – Dolnobrzeski Ośrodek Kultury
10.09 – Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach
11.09 – Rydułtowskie Centrum Kultury „Feniks”
12.09 – Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
26.09 – Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach
27.09 – Gminny Dom Kultury w Brańszczyku
11.10 – Miejski Dom Kultury w Wągrowcu
12.10 – Ośrodek Kultury w Mirosławcu
21.10 – Żarski Dom Kultury

Szczegółowe informacje o procedurach konkursowych oraz wszystkich spektaklach zakwalifikowanych do objazdu znajdują się tutaj.
Zdzisław Radkowski

logo Instytutu Teatralnego w Warszawie

logo programu Teatr Polska