SANDMAN
Gintarė Radvilavičiūtė
director: Gintarė Radvilavičiūtė
duration: 60 minut
Young people and adults
producers
Obsada:
Sigita Mikalauskaitė
Šarūnas Datenis
Martynas Lukošius
Deivis Sarapinas
Dainius Tarutis

Scenariusz, reżyseria i lalki – Gintarė Radvilavičiūtė
Scenografia – Renata Valčik
Współpraca dramaturgiczna – Mindaugas Valiukas
Muzyka – Rita Mačiliūnaitė
Choreografia – Sigita Mikalauskaitė

spectacle description

 

Sandman to zainspirowana przez E.T.A. Hoffmanna opowieść o młodzieńcu zagubionym pomiędzy światem fantazji i rzeczywistością, o duszy dławionej przez egoizm, której brak wiary i wątpliwości. Pochłonięty przez mroczne wizje i balansujący na granicy obłędu bohater mierzy się sam ze sobą.

Przedstawienie zabiera widzów w podróż przez labirynt wyobraźni do podświadomości. Podejmuje przede wszystkim temat dualizmu: ludzkiego ducha oraz życia i śmierci – ten problem jest poetycko zobrazowany poprzez transformacje zachodzące pomiędzy aktorem i lalką.

„Zafascynowała mnie strona wizualna opowieści Hoffmanna. Tekst, który ukazał się ponad dwieście lat temu, do dziś pozostaje bardzo aktualny, w dużej mierze dzięki swojej obrazowej i wielowarstwowej strukturze. Dla mnie niezwykle pociągająca była możliwość opowiedzenia tej historii bez użycia słów, z koncentracją na stronie wizualnej i dźwiękach: lalkach, maskach, obrazach, tańcu i muzyce” – mówi reżyser przedstawienia Gintarė Radvilavičiūtė.

Spektakl bez słów.

Spektakl gościnny z Vilniaus Teatreas "Lėlė" (Litwa, Wilno) zaprezentujemy na Scenie Wspólnej (ul. Brandstaettera 1/ Za Cytadelą). 

Informacji na temat biletów udzielają: Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl


Premiere: 28.10.2014
schedule
aktualnie brak terminów