101 LATARNI / Wyd. Frajda / Białoruś, Polska, Ukraina / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022
Oksana Lushchevska i Dzmitryj Bandarenko
director: Natallia Levanava
duration: ok 60 min.
Kids
producers
spectacle description

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022 zaprasza na
czytanie i warsztat "101 LATARNI"

Czytanie pięknej i ciepłej książki pt. 101 Latarni autorstwa ukraińskiej pisarki Oksany Lushchevskiej i białoruskiego autora Dzmitryja Bandarenki, z ilustracjami ukraińskiej artystki Oksany Draczkowskiej, to podróż do świata dziecięcej wyobraźni i wrażliwości. Spotkanie z tą niezwykłą książką stanie się pretekstem do wspólnych rozmów i działań plastycznych, które pozwolą wniknąć w książkowy świat, lepiej go zrozumieć i poczuć. Działania w międzynarodowym gronie artystów ukraińskich, białoruskich i polskich będzie też doskonałą okazją dla uczestników warsztatów, żeby bliżej się poznać i twórczo spędzić razem czas. 

 

OD WYDAWNICTWA:
Kiedy Zachar nie może zasnąć, myśli o tym jak inni śpią, i obserwuje domy po drugiej stronie ulicy. Światła w różnych oknach często zapalają się i gasną. Chłopiec wyobraża sobie, że widzi latarnie morskie. Zachar nie śpi, tak jak i jego tata, który jest architektem i pracuje do późna w nocy. Tata wymyśla sprawdzoną metodę pomagającą zasnąć synowi. To liczenie. Ale co będą liczyć? Czy Zacharowi w końcu uda się zasnąć?

Wzruszająca metafora latarni stworzona przez ukraińsko-białoruski duet pisarzy zyskuje współcześnie dodatkowe znaczenie i poruszy każdego czytelnika.Ważne informacje:
Wiek: 3+
Czytanie książki połączone z warsztatami plastycznymi, realizowane w języku polskim i ukraińskim.
Bilety w cenie 10 zł
każdy uczestnik (dziecko, dorosły) musi mieć własny bilet

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalnajmlodszych.pl

Premiere: 16.06.2022
schedule
02 July - Saturday, 13:00