ALICJA PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA
Lewis Carroll
director: Przemysław Jaszczak
duration: 60 minut
Children
producers
obsada: 
Paulina Moś
Helena Radzikowska
Paweł Rutkowski
Mateusz Trzmiel
Przekład: Jolanta Kozak
Adaptacja i reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia, lalki, projekcje: Mateusz Mirowski
Kostiumy: Adam Królikowski
Muzyka: Piotr Klimek
Tekst piosenki: Magda Żarnecka
spectacle description

Nasi widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Świat po drugiej stronie lustra zamieszkują niezwykłe postaci, będące wynaturzonym uosobieniem postaw, z którymi dziecko musi nauczyć się konfrontować. Spotkania z nimi zmuszają dziewczynkę do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”. Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carrolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.

SPEKTAKL REKOMENDOWANY DLA DZIECI OD 6. ROKU ŻYCIA.

SPEKTAKL WYPRODUKOWANY W RAMACH PROGRAMU PROMOCJI MIASTA BIAŁEGOSTOKU.

Fragmenty recenzji:

„Alicja po drugiej stronie lustra" Teatru PAPAHEMA to przedstawienie w całej swojej żywiołowości i dynamice niezwykle spójne. Spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Bo Kraina Czarów urzeka i wciąga. Widz z przyjemnością przechodzi na drugą stronę lustra i wychodząc z teatru, nabiera ochoty na powrót.
Jakub Panek, Gazeta Wyborcza Warszawa

Fantazja miesza się z rzeczywistością, jawa ze snem, zło z dobrem. Projekcje wideo wprowadzają element filmowych możliwości. Świat, do którego dostajemy się wraz z Alicją, jest niezwykły. Inny, tajemniczy, wciągający. Wychodziłem z teatru dziecięco szczęśliwy, podobnie zresztą jak młodsi widzowie.
Włodzimierz Neubart, chochlikkulturalny.blogspot.com

„Alicja po drugiej stronie lustra" Teatru PAPAHEMA, w reżyserii Przemysława Jaszczaka, oczarowuje i wciąga widzów od pierwszej sceny. Doskonałe aktorstwo jest największym atutem Alicji… i gwarantem sukcesu przedstawienia.
Subiektywnie o teatrze – warszawski blog teatralny

 


Premiere: 28.05.2016
schedule
aktualnie brak terminów