BAJKI MALUTKIE 2
Malina Prześluga
director: Mariola Ryl-Krystianowska
duration: 60 min
Children
producers
Obsada:
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Mariola Ryl-Krystianowska
Marcin Chomicki
scenografia: Martyna Dworakowska
muzyka: Wiktoria Piankowska
spectacle description

Ci, którzy widzieli pierwszy spektakl z cyklu „Bajek Malutkich”, już wiedzą, że z powodzeniem można opowiadać bajki o pchłach, muchach, włosach i innych drobinkach. Jeśli polubiliście się z bajkowymi bohaterami w rozmiarze XS, na pewno spodoba Wam się kolejna porcja mini-przygód. Tym razem weźmiemy pod lupę losy pewnego przesympatycznego, nastoletniego Mola Zbyszka i jego trudnej dość relacji z pewną Starą Babcią. Wróci także dobrze wszystkim znana z pierwszej części Bajek Mucha Marzena! Później wszyscy razem poszukamy maleńkiej plastikowej Owieczki, która znowu się zgubiła i przy okazji kogoś znalazła. Kogo? A gdyby to on wiedział...? Czy ktoś z Was zastanawiał się, jakie rozterki i pragnienia może mieć włos na łysiejącej głowie? Bajka o Włosie Patryku lekko i z domieszką poezji opowiada nam o tym, co nieuniknione, a przy okazji pozwala odkryć piękno w marzeniach.  Tyle przygód, tyle zdarzeń, tyle wzruszeń i radości, choć przecież podobno nasze bajeczki takie malutkie...!

Jeśli to Wasze pierwsze spotkanie z cyklem „Bajki Malutkie”, nie przejmujcie się – to dwie niezależne mikro-opowieści. Wszystkie spektakle z cyklu można oglądać w dowolnej kolejności.

Rekomendowany wiek Widzów: od 4 lat

Ceny biletów: normalne 35 zł, ulgowe 32 zł.


Spektakl bierze udział w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej
ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska – Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.     Premiere: 22.01.2022
schedule
11 April - Tuesday, 09:30
11 April - Tuesday, 11:30
12 April - Wednesday, 09:30
12 April - Wednesday, 11:30
13 April - Thursday, 09:30
13 April - Thursday, 11:30