BARON MÜNCHHAUSEN
Gottfried August Bürger
director: Konrad Dworakowski
duration: 80 min
Young people and adults
producers
Obsada:
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Kinga Matusiak (gościnnie)
Mariola Ryl-Krystianowska
Marek Cyris
Krzysztof Dutkiewicz
Igor Fijałkowski
Marcel Górnicki
Marcin Ryl-Krystianowski

Tłumaczenie: Hanna Januszewska
Adaptacja/ dramaturgia: Martyna Lechman
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Klimek
Konsultacje choreograficzne: Anatoliy Ivanov
Projekcje video: Piotr Osak

spectacle description
Życie tytułowego Barona to ciąg nieprawdopodobnych zdarzeń, o których bohater opowiada z wdziękiem starego gawędziarza-mitomana. Przytakujemy jego historiom, bo akceptujemy umowę zawartą między artystą a widzami. Czym jest teatr, jeśli nie jednym wielkim łgarstwem? A jeśli w kłamstwach i kłamstewkach Münchhausena kryje się prawda? Czy jesteśmy gotowi na to, by ją zaakceptować?

Otacza nas informacyjny chaos. Codziennie jesteśmy zalewani przez fale newsów, których sedno i sens musimy poddawać nieustannej weryfikacji. Tworzymy połączenia nie poddające się logice. Walczymy z kłamstwem lub ulegamy mu, bezradnie dopasowując porozrzucane elementy układanki. W teatrze, na mocy umowy zawartej między twórcami a widownią, pojęcia takie jak prawda czy fałsz zyskują inny wymiar.

Zapraszamy na spektakl dla dociekających prawdy. Historie zręcznego mistyfikatora stają się pretekstem do rozmowy na tematy fundamentalne. Filozoficzna podróż do źródeł prawdy opowiedziana językiem teatru plastyki, poszukuje sensu budowania narracji. Posługując się muzyką i obrazem twórcy opowiadają zdarzenia, których sens naświetlają z różnych stron, dając im szansę na zaistnienie z różnych punktów widzenia, pozwalając odbiorcy na własny wybór. Próbując dotrzeć do prawdy bezwzględnej, podróżnicy dowiadują się, że podróż ta nie ma końca…

Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 38 zł, grupowy 35 zł


Premiere: 03.03.2018
schedule
aktualnie brak terminów