CHOMIK TYGRYS
Malina Prześluga
director: Laura Słabińska
duration: 75 min (z przerwą)
Children
producers
Obsada:
Aleksandra Leszczyńska - Chomik Tygrys
Marcin Chomicki - Karaluch
Artur Romański - Szczur Zły i Parszywy
Katarzyna Romańska - Lewa, Ubikacja
Piotr Grabowski - Prawa
Scenografia – Ewelina Bunia
Muzyka – Marek Papaj
spectacle description
Chomik o dumnie brzmiącym imieniu Tygrys, całe dotychczasowe życie spędził w bezpiecznej i przytulnej klatce. Rozpieszczany i przekarmiany przez ręce - Lewą i Prawą, samotne chwile umilał sobie "przygodami" na kołowrotku. Wszystko zmienia się jednak wraz z pojawieniem się nietypowego intruza, Karalucha, który wbrew obiegowej opinii okazał się być miłym i schludnym kompanem. Zanim Tygrys i Karaluch zdążą się na dobre zaprzyjaźnić, sprawy się komplikują i oto chomik po raz pierwszy w życiu zmuszony będzie opuścić bezpieczną klatkę, by odnaleźć i uratować swojego jedynego kumpla-robala. Nieoczekiwanie pomoże mu w tym szczur, który, choć każe nazywać się Złym i Parszywym, w gruncie rzeczy jest bardzo sympatyczny.

"Chomik Tygrys" to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i odwadze, która pokazuje, że świat nie jest wyłącznie zły i przerażający, strach ma często wielkie oczy, a w życiu liczą się prawdziwe przygody z prawdziwymi, a nie wymyślonymi przyjaciółmi.

Proste, wpadające w ucho piosenki i improwizowane rozmowy z dziećmi pozwolą najmłodszym widzom w pełni uczestniczyć w wielkiej przygodzie małego chomika.

Rekomendowany wiek widowni od 4 lat

SPEKTAKLE GRANE POZA SIEDZIBĄ TEATRU
- 22.09.2015 - Festiwal Teatru dla Dzieci w Koninie (Konin)

ECHA POWYJAZDOWE
- http://kdk.konin.pl/relacje/1901-zjawiskowy-i-dzielny-chomik-tygrys

DO POCZYTANIA
- Odważny jak chomik - z Laurą Słabińską dla portalu kultura.poznan.pl rozmawiała Monika Nawrocka-Leśnik


Spektakl został zakwalifikowany do I etapu Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2015/2016).


Premiere: 19.09.2015
schedule
aktualnie brak terminów