HOP HOLA / Paulina Giwer-Kowalewska i Aniela Kokosza / Polska / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022
---
director: --
duration: 60 min.
Kids
producers
spectacle description

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022 zaprasza na:

warsztaty "HOP HOLA"

Warsztat o odkrywaniu tego, co odróżnia nasze dorosłe ciało od ciała kilku/ kilkunastomiesięcznego dziecka. Poruszamy się w bliskości: ciało do ciała, we wspólnym oddechu i wpatrywaniu się w najmniejsze detale. 

 

Doświadczyć tego wszystkiego pomogą nam wyjątkowe obiekty sensoryczne Intibag, a dokładnie worki sensoryczne, w których poruszamy się i ukoimy. „Worek sensoryczny wzmacnia więź między opiekunem i dzieckiem, wprowadza dodatkowy czas i dialog w trudnych sytuacjach emocjonalnych na różnych etapach rozwoju dziecka. Dzieci chętnie przyjmują tam pozycję embrionalną i wyciszają się, tak jakby intuicyjnie wracały do brzucha mamy.”*
Nauczymy się ruszać razem, nawiążemy relacje w ruchu, będziemy uczyć się od siebie w dialogu. 

 

Prowadzenie (współzałożycielki Kolekttacz):

Aniela Kokosza–  performerka, pedagożka tańca, choreoterapeutka. Stypendystka Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca 2015, fundacji Ciało/Umysł 2017, Prezydenta Miasta Gdańska, programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura oraz programu wsparcia UMWW Kultura w drodze. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, 2-letni kurs instruktorski o profilu taniec współczesny w Bydgoszczy oraz Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Łodzi. Pracuje jako twórczyni niezależna, działając na pograniczu tańca, sztuk performatywnych i nauk o ciele. Pracuje pedagogicznie: ze studentami tańca, prowadząc autorskie warsztaty ruchowe, również z osobami z alternatywną motoryką i zagrożonymi wykluczeniem społecznym i edukacyjnym. Interesują ją zagadnienia związane z filozoficzno-społecznymi aspektami postrzegania ciał oraz działania dostępnościowe.

 

Paulina Giwer- Kowalewska– aktorka, tancerka. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.  Aktorka w spektaklu „blisko” Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak) nagradzanego i prezentowanego na licznych najważniejszych festiwalach/scenach teatralnych na świecie (m.in. Singapur, Norwegia, Irlandia, Francja) oraz „Frajda Granda Bzik” (Kolekttacz/Art Fraction Foundation). Stale współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół” prowadząc autorskie warsztaty teatralno-ruchowe dla dzieci oraz z choreografką Izabelą Chlewińską, prowadząc warsztaty z obiektami sensorycznymi Intibag. Współtworzyła projekt międzypokoleniowy, realizowany w ramach konkursu „Seniorzy w akcji”. Stypendystka „Kultury w sieci” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020), Alternatywnej Akademii Tańca, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury (2013) oraz programu twórczego Tanz Medien Akademie w Bauhaus Universitat (2011). Od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci, rodzin, osób dorosłych (również z osobami z alternatywną motoryką i zagrożonymi wykluczeniem społecznym i edukacyjnym). Interesuje się podnoszeniem kompetencji odbiorców sztuki, wartości i jakości w kulturze dostępnej dla wszystkich niezależnie od miejsca.

 


Ważne informacje:
wiek: dla rodziny/osoby dorosłej, przy której dziecko czuje się komfortowo i dziecka w wieku 0,5-2 lat
warsztat ruchowy dla rodzin, oparty głównie na komunikacji pozawerbalnej, prowadzony w języku polskim, z możliwością udziału także rodzin niepolskojęzycznych; wszystkich uczestników prosimy o wygodny strój oraz zabranie ze sobą butelki wody
bilety w cenie 10 zł dostępne będą od 20.06.2022

każdy uczestnik (dziecko, dorosły) musi mieć własny bilet

Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalnajmlodszych.plPremiere: 16.06.2022
schedule
aktualnie brak terminów