HOP W KOSMOS! / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2023
Opracowanie dramaturgiczne: Justyna Machaj
director: Pomysł, wykonanie i scenografia: Zuzanna Łuczak Wiśniewska
duration: 45 min
Children
producers
Zuzanna Łuczak Wiśniewska

reżyseria, pomysł, wykonanie i scenografia: Zuzanna Łuczak-Wiśniewska

opracowanie dramaturgiczne: Justyna Machaj

muzyka: Dariusz FelixIO Wiśniewski

Produkcja: Gdański Archipelag Kultury - Teatr w Blokowisku GAK Plama

spectacle description

Jak wygląda wszechświat? W jakiej galaktyce żyjemy?

Czy droga mleczna jest z mleka? I czy Pluton jest planetą czy może jest to pies z pewnej kreskówki, który wyruszył w podróż kosmiczną i postanowił pozostać na orbicie? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź jeśli zrobicie z nami „Hop w Kosmos!”. Przedstawienie edukacyjne mające na celu w prosty sposób przybliżyć zagadnienia związane z kosmosem. „Hop w kosmos!” to nie tylko zbiór etiud, które łączy piękna, kosmiczna muzyka, ale także zabawy interakcyjne z widzami, które pozwolą jeszcze bardziej wejść w świat kosmosu i planet! Szykujcie się na HOP!

Jak wygląda wszechświat? W jakiej galaktyce żyjemy?


Czy droga mleczna jest z mleka? I czy Pluton jest planetą czy może jest to pies z pewnej kreskówki, który wyruszył w podróż kosmiczną i postanowił pozostać na orbicie? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź jeśli zrobicie z nami „Hop w Kosmos!”.

„Hop w kosmos!” to nie tylko zbiór etiud, które łączy piękna, kosmiczna muzyka, ale także zabawy interakcyjne z widzami, które pozwolą jeszcze bardziej wejść w świat kosmosu i planet! Szykujcie się na HOP!

Jeśli Wasze dzieci kochają planety, kosmos i fascynuje je tematyka związana z Układem Słonecznym - koniecznie przyjedźcie na to pełne humoru przedstawienie. A jeśli nie - to też dołączcie do nas - to może być początek świetnej przygody.


Rekomendacja: spektakl z piosenkami na żywo, zawiera tekst; fascynującym przedłużeniem teatralnej przygody będzie wzięcie udziału w Cosmic Party.

Rekomendowany wiek Widzów: od 3 lat

Premiera: 25 września 2022

Produkcja: Gdański Archipelag Kultury - Teatr w Blokowisku GAK Plama

__

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

  

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz

ГОП У КОСМОС!
( ГОСТЬОВА ВИСТАВА )
ДРАМАТУРГІЧНА РОЗРОБКА: ЮСТИНА МАЧАЙ
РЕЖИСЕР: КОНЦЕПЦІЯ, ВИКОНАННЯ ТА СЦЕНОГРАФІЯ: ЗУЗАННА ЛУЧАК ВИШНЕВСЬКА
ТРИВАЛІСТЬ: 45 ХВ

Як виглядає всесвіт? В якій галактиці ми живемо?
Чи Чумацький Шлях зроблений з молока? А Плутон - це планета чи собака з мультфільму, яка вирушила в космічну подорож і вирішила залишитися на орбіті? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете, якщо відвідаєте з нами "Гоп у космос!". Навчальна вистава, мета якої - познайомити з космічною тематикою у простій формі. "Гоп у космос!" - це не тільки збірка етюдів, які об'єднані красивою, космічною музикою, а й інтерактивні ігри з глядачами, які дозволять вам ще глибше зануритися у світ космосу та планет!". Приготуйтесь до стрибка!
Вистава носить просвітницький характер. Вона в доступній формі розповідає про Сонячну систему. Виставу підготувала актриса з Театру анімації в Познані.

Рекомендований вік глядачів: від 3 років
Прем'єра: 25 вересня 2022 року

 

Wydarzenia odbywają się w ramach programu "WSPÓLNIE" realizowanego przy wsparciu UNICEF i Miasta Poznań.
Майстер-класи проходять в рамках програми «WSPÓLNIE», яка здійснюється за підтримки UNICEF та міста Познань.

Premiere: 25.09.2022
schedule
aktualnie brak terminów