InstynkTY / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2023
Alicja Morawska-Rubczak
director: Alicja Morawska-Rubczak
duration: 60 min.
Kids
producers
obsada:
Kacper Bożek
Bartosz Dopytalski
Julia Hałka
Patryk Jarczok
Zbigniew Kocięba
Katarzyna Rzetelska
Sandra Szatan

reżyseria, koncepcja: Alicja Morawska-Rubczak

choreografia: Monika Kiwak

scenografia: Justyna Łagowska

muzyka: Sebastian Świąder

 

spectacle description


Spektakl jest ruchową odpowiedzią na pytanie, co łączy ludzi i zwierzęta. Jak budujemy bliskość, tworzymy dom, poszukujemy? Poprzez ruch, działania z obiektami, światłem, dźwiękiem chcemy wciągnąć bardzo małe dzieci oraz bliskich im dorosłych do współdziałania opartego o to, co łączy (a jednocześnie współcześnie tak bardzo oddala) ludzi ze światem zwierząt - INSTYNKT.

Jak w tak dorosłym temacie spotkać się z bardzo małym dzieckiem? - tylko i wyłącznie w zaufaniu i wierze w to, że poznawanie świata poprzez ruch, doświadczanie go, rozwój w działaniu są czymś naturalnym - dla dzieci, ich bliskich oraz osób zawodowo zajmujących się tańcem. Z pełną akceptacją i w otwarciu na każdą z obecnych osób - tworzyć będziemy opowieść bez słów o spotkaniach, działaniach i relacjach, które leżą w naszej naturze, które każda z istot tworzy od urodzenia. Spektakl zaprasza do bezpiecznej, przytulnej przestrzeni, w której rodziny będą mogły swobodnie eksplorować budowany z ciał i kostiumów tancerzy, sensoryczny świat. Wielość barw i faktur, łagodna muzyka oraz wyważone, włączające do współbycia działania, stworzone zostały w oparciu o wieloletnie doświadczenie twórców spektaklu w realizacji spektakli dla bardzo małych dzieci.

„InstynkTY” - spektakl z nurtu nowej choreografii - czerpie inspirację ze splotu dzikości przyrody i człowieka. Jego centralnym założeniem jest chęć podzielenia się z publicznością pięknem i niezwykłością zjawisk natury oraz zachęcenie do przyglądania się otaczającej rzeczywistości jako przestrzeni magii i pięknych relacji.

Rekomendacja: spektakl teatru tańca, bez słów, w którym widzowie mogą swobodnie poruszać się po całej przestrzeni scenicznej; jeśli lubicie wspólnie z dziećmi ruszać się i tańczyć, mogą Was zainteresować warsztaty FLOW lub W OGONKU

Rekomendowany wiek Widzów: 0-3 lata.

uwaga: SPEKTAKL ODBYWA SIĘ W SIEDZIBIE POLSKIEGO TEATRU TAŃCA, przy ul. Taczaka 8


Premiere: 13.12.2022
schedule
aktualnie brak terminów