JA, BAŁWAN
Malina Prześluga
director: Artur Romański
duration: 1 godz 10 min
Children
producers
Obsada:
Marta Berhold
Magdalena Dehr
Aleksandra Leszczyńska
Igor Fijałkowski
Artur Romański
reżyseria - Artur Romański
dramaturgia - Malina Prześluga
muzyka - Tomasz Lewandowski
scenografia - Marta Madej
współpraca scenograficzna - Igor Fijałkowski
spectacle description

Jak przeżyć całe życie w jedną noc? Jak upchnąć wszystkie zachwyty, odkrycia i piękno tego świata w paru godzinach, które zostały do odwilży? Bałwan jest jak wielkie dziecko, pragnie żyć do granic możliwości i zdaje się nie myśleć o nieuchronnym końcu. A za towarzysza obrał sobie Marchewkę, co wbrew pozorom nie jest oczywiste. Bałwan kipi radością, Marchewka jest zgorzkniałym i wiecznie niezadowolonym typem, który cudem uniknął śmierci w rosole. Początkowo Bałwanowi i Marchewce trudno jest się dogadać, różni ich wszystko. Są jednak zdani na siebie - wszak Marchewki losem jest bycie bałwanim nosem - i zaczynają łapać nić porozumienia, która z czasem przerodzi się w wielką przyjaźń. Taką prawdziwą, pełną przygód, głębokich rozmów, sprzeczek i poświęceń dla szczęścia drugiego. Ta niespodziewana i trudna przyjaźń nauczy ich (a być może nas) jak cieszyć się życiem, radzić sobie z przemijaniem, a także... jak uniknąć nieuniknionego.


Premiere: 15.11.2019
schedule
15 November - Friday, 17:00
16 November - Saturday, 11:00
03 December - Tuesday, 09:30
03 December - Tuesday, 11:30
04 December - Wednesday, 09:30
04 December - Wednesday, 11:30
05 December - Thursday, 09:30
05 December - Thursday, 11:30
06 December - Friday, 09:30
06 December - Friday, 11:30
07 December - Saturday, 11:00
07 December - Saturday, 13:00
08 December - Sunday, 11:00
08 December - Sunday, 13:00
28 December - Saturday, 11:00
29 December - Sunday, 11:00