Karmelek (dźwiękoczytanie dla dzieci)
Miejsce prezentacji: Teatr Animacji
director: Irena Dudzińska
duration: 45 min
Children
producers
Obsada:
Irena Dudzińska
Elżbieta Węgrzyn
Marcin Ryl-Krystianowski

Małe Instrumenty: Paweł Romańczuk, Tomasz Orszulak, Jędrzej Kuziela, Iwona Sztucka i Magdalena Nekanda-Trepka
Opieka reżyserska: Irena Dudzińska
spectacle description
festiwal konteksty redefinicje
Kiedy: 24 XI (piątek), godz. 17:00
Gdzie: Teatr Animacji, scena Witraż

Opis
Inscenizowane czytanie dramatu „Karmelek” Marty Guśniowskiej z improwizowaną muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Małe Instrumenty.

O dramacie:
Sztuka napisana wierszem, zaplanowana jako kameralne, pełne humoru widowisko z licznymi scenami interakcji z publicznością. Aktor i Aktorka posiłkując się lalkami Gospodarza i zwierząt improwizują opowiastkę o Karmelku, psim dzieciaku, który bardzo chciałby być komuś przydatny. Szukając inspiracji wśród mieszkańców zagrody szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo następnego dnia wszyscy... śpią do południa. Żal niepocieszonego i niezadowolonego z siebie Karmelka koi Gospodarz, który wyznaje, że przyjaźń czworonoga jest dla niego cenniejsza niż wszystkie dobra materiale. 

O Małych Instrumentach:
Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych experymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań.

nagrody
Tekst otrzymał II nagrodę w 28. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.


Premiere: 09.09.2017
schedule
aktualnie brak terminów