LA LA LALKI - Teatr Animacji, Poznań
Malina Prześluga
director: Artur Romański
duration: 60 minut
Scena eksperymentalna
producers
obsada:
Magdalena Dehr
Julianna Dorosz
Aleksandra Leszczyńska
Katarzyna Romańska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski

muzyka na żywo:
Tomasz Lewandowski - piano
Paweł Grzesiuk - kontrabas, gitara basowa
Kuba Fiszer - perkusja

Koncepcja: Artur Romański
Teksty piosenek: Malina Prześluga
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Inżynieria papieru: Marta Madej
Konsultacje choreograficzne: Karina Adamczak-Kasprzak
Światło: Michał Krugiołka

spectacle description
9. festiwal konteksty / z j a w i s k a
1.12 (niedziela) / godz. 15:00 /
Teatr Animacji, Duża Scena

Czym żyją lalki?

Jakie tajemnice kryje w sobie magazyn pełen teatralnych lalek? Co się tam dzieje, gdy teatr pustoszeje i lalki zostają same? Od dawna podejrzewaliśmy, że nasze lalki prowadzą pełne przygód, bogate towarzysko życie. Mają swoje marzenia, rozterki, miłostki, problemy i smutki, potrafią być zabawne, straszne, narwane i mądre. Piękne i brzydkie jednocześnie. Targają nimi prawdziwe, wielkie emocje. Niektóre mają kilkadziesiąt lat, inne ledwo odrosły od podłogi. Wiele można o nich mówić, ale po co, skoro same postanowiły o sobie zaśpiewać? Pierwszy raz w historii nasze teatralne lalki śpiewają o swoim fascynującym życiu, tak podobnym i tak odmiennym od naszego. Przyjdźcie do Teatru Animacji i wspólnie z nami poznajcie ich sekrety!

Spektakl rodzinny z muzyką na żywo!

Preferowany wiek dziecka: od 7 lat

Recenzje:

Frapująca, zabawna i świetnie zrealizowana opowieść o świecie, który na co dzień pozostaje dla widzów ukryty. I choć humor i dowcip wiodą prym we wszystkich sferach widowiska, autorom udało się przemycić pewną ważną prawdę – lalka teatralna to byt obdarzony własną duszą, niezależną od odgrywanej przez nią postaci, tworzącego ją konstruktora czy animującego aktora.

Sandra Szwarc, e-teatr.pl

Pomysł na ponowne ożywienie starych lalek rewelacyjnie się sprawdził, a to dzięki znakomitym, jak zwykle zadziwiającym inwencją tekstom Maliny Prześlugi, świetnej oprawie muzycznej, no i bardzo twórczej współpracy aktorek i aktorów z reżyserem. Aż strach pomyśleć, na co ci lalkarze mogą jeszcze wpaść w ramach jakiejś kolejnej erupcji natchnienia…

Juliusz Tyszka, teatralny.pl


Premiere: 09.06.2018
schedule
01 December - Sunday, 15:00