LUSTRZANA CHMURA
Robert Jarosz
reżyser: Robert Jarosz
czas trwania: 1 godz.
Dzieci
realizatorzy
Obsada:
Julianna Dorosz
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Sylwia Zajkowska
Marcel Górnicki
Artur Romański
Scenografia – Pavel Hubička (Czechy)

Muzyka – Adam Świtała

Pedagog teatru – Justyna Czarnota
opis spektaklu
Twórcy spektaklu inspirowali się legendami oraz klimatem Kraju Kwitnącej Wiśni. W Japonii niezwykle silnie odczuwalne są związki człowieka z naturą, a tradycyjne baśnie często czerpią z tego pięknego połączenia. I tak w Lustrzanej chmurze przez opowieść prowadzą nas dwie bajarki – poławiaczki pereł. Snują historię o niezwykłym Chłopcu, dziecku człowieka i Bóstwa Lasu, który dzięki temu otrzymał wyjątkowy dar: Zaklętą w postać perły zdolność słuchania głosów zwierząt - bycia jednym z otaczającą go przyrodą. Gdy ktoś jest w posiadaniu takiego daru powinien umieć się nim podzielić. Bo czy nie kontaktu z naturą brakuje nam dzisiaj najbardziej?

Lustrzana chmura zachwyca warstwą wizualną i urzeka subtelną muzyką wykonywaną na żywo przez aktorów. Wszystko razem tworzy spójny świat, w którym każdy chciałby się znaleźć choć na chwilę.

Perła - dar miłości.
Perła - nasza własna historia.
Perła - dar, którym można się podzielić.

Zapraszamy do obejrzenia estetycznie wysmakowanej, poetyckiej opowieści, której towarzyszy oryginalna, wykonywana przez aktorów na żywo muzyka.

Rekomendowany wiek widowni od 5 lat.

premiera w mediach
http://poznan.tvp.pl


FESTIWALE, WYJAZDY, NAGRODY

15.10.2016 - III edycja Przeglądu "Nówka Sztuka. Dramaty współczesnej Polski" (Warszawa)
25.09.2016 - IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci "Dziecinada" (Wrocław) - 2 spektakle


Spektakl został zakwalifikowany do finału 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2015/2016). Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Ewa Hevelke, Andrzej Lis, Zofia Smolarska, Szymon Spichalski, Izabela Szymańska, Katarzyna Waligóra, spośród 101 wystawień polskiego dramatu współczesnego dopuszczonych do I etapu Konkursu, zakwalifikowała do finału 12 spektakli. Podczas uroczystego ogłoszenia werdyktu, jakie odbyło się 27 czerwca 2016, nagrodę za najlepszą scenografię do spektaklu otrzymał Pavel Hubička.

logo ITlogotyp Konkursu

Premiera: 05.03.2016
terminy
aktualnie brak terminów