MAŁYMI KROKAMI / Antek Kurjata / Polska / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022
---
director: prowadzenie: Antek Kurjata
duration: 60 min.
Kids
producers
spectacle description

 

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022 zaprasza na:

warsztat "MAŁYMI KROKAMI"


Warsztat ruchowy Małymi krokami  jest zaproszeniem do twórczych poszukiwań dla wszystkich ciekawskich. W trakcie spotkania przyjrzymy się bliżej naszemu ciału. Wykorzystując wszystkie jego części, będziemy zostawiać za sobą ślad/y. Prócz ciała, wykorzystamy też nasze zmysły, aby poszukać i przyjrzeć się śladom i krokom innych. Czy wszyscy zostawiamy ślad/y? Jaki kształt ma Twój ślad? W jaki sposób stawiamy kroki? Czy dźwięk i cień to też ślad? Odkrywając własne możliwości ruchowe, idąc śladem intuicji, będziemy pracować indywidualnie/w parach i dużej grupie.

 

o prowadzącym: ANTEK KURJATA

Aktor, tancerz, terapeuta zajęciowy w WTZ Przylesie w pracowni rękodzieła z fakultetem artystycznym. Absolwent MA Acting na Manchester Metropolitan University i Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu oraz Diploma in Physical Theatre Practice w Adam Smith College w Szkocji. Uczestnik wielu warsztatów teatralnych i tanecznych. Brał udział w licznych spektaklach, zarówno w  Polsce jak i za granicą m.in.: „Requiemaszyna”,  Marty Górnickiej, założycielki i reżyserki Chóru Kobiet, „delayScape” Moniki Smekot, „Natura Morte” Rosyjskiej Grupy Derevo, „Blisko” w reż. Alicji Morawskiej Rubczak , „Tranquillo” Janusza Orlika. Pracował również z Moon Fool Company (Anglia) i Akhe (Rosja), Współzałożyciel polsko – szkockiego Teatru Gappad w Glasgow – grał we wszystkich jego produkcjach. Były członek zespołu artystycznego Jubilo, zajmującego się projektami skierowanymi do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Prowadził cykl warsztatów teatralno – ruchowych dla osób: z niepełnosprawnościami w ramach projektu 5zmysłów.EKSPRESJA. W ramach 20. Biennale sztuki dla dziecka prowadził autorskie warsztaty teatralno – muzyczne “koloRaki” skierowane do  młodzieży głuchej i niedosłyszącej.  Regularnie prowadzi warsztaty ruchowe dla rodzin z dziećmi, oraz dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz intelektualnymi. Uczestnik cyklu laboratoriów tanecznych „Taniec i niepełnosprawność – przekraczanie granic” organizowanych przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca i British Council w latach 2019 –  2021r. w trakcie których pracował min. z Marc Brew, Pauliną Wycichowską, Iwoną Olszowską i Kate Marsh. Od 2020 roku związany z Fundacją Tak dla Samodzielności zajmującą się prowadzeniem mieszkań treningowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Lalkarz w projekcie edukacyjnym „Teatr lalek z niepełnosprawnością”. Rezydent programu Rezydencji Artystycznych 2022 w CK Zamek w Poznaniu.

 
Ważne informacje:
wiek: 3-5 i bliscy dorośli
warsztat ruchowy dla rodzin, oparty głównie na komunikacji pozawerbalnej, prowadzony w języku polskim, z możliwością udziału także rodzin niepolskojęzycznych; wszystkich uczestników prosimy o wygodny strój oraz zabranie ze sobą butelki wody
bilety w cenie 10 zł
każdy uczestnik (dziecko, dorosły) musi mieć własny bilet


Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalnajmlodszych.plPremiere: 16.06.2022
schedule
aktualnie brak terminów