MIŁOŚĆ DO TRZECH POMARAŃCZY
Paweł Aigner wg Joanny Walter i Carla Gozziego
reżyser: Paweł Aigner
czas trwania: wkrótce
Młodzież i dorośli
realizatorzy
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Aleksandra Leszczyńska
Katarzyna Romańska
Mateusz Barta
Marcin Chomicki
Marek A.Cyris
Krzysztof Dutkiewicz
Igor Fijałkowski
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski
Artur Romański

asystentka reżysera: Laura Słabińska
scenografia: Pavel Hubička
kostiumy: Zofia de Ines
muzyka: Piotr Klimek
teksty śpiewane: Joanna Walter
choreografia: Karolina Garbacik
opis spektaklu

W pewnym średniej wielkości królestwie, gdzieś w środkowej Europie, dzieje się prawdziwy dramat. Następca tronu książę Tartaglia zapadł na chorobę zwaną melancholią i jest niezdolny, by przejąć koronę. Jego ojciec, król Karo, który najchętniej rozwiązywałby problemy za pomocą topora, narażony jest w związku z tym na spiski i intrygi niewiernych poddanych, szukających sposobu, by przejąć władzę. Poza polityką, do gry wkracza także potężna magia – za jej sprawą książę, zamiast wracać do formy, zakochuje się w… pomarańczach! I w towarzystwie aktora-komedianta wyrusza w daleką, pełną dziwów i niebezpieczeństw podróż, by je zdobyć.

Znany z nieokiełznanego poczucia humoru reżyser Paweł Aigner zabrał się za słynną klasykę włoskiej satyry, utwór weneckiego dramatopisarza Carla Gozziego, efektem czego powstał spektakl skrzący się żartem, niezwykle dynamiczny, pełen zaskakujących zwrotów akcji, ale i bajkowej, magicznej atmosfery.
„Miłość do trzech pomarańczy”, jako satyryczno-magiczna baśń opierająca się na tradycji commedii dell’arte, uzupełniona została o motywy na wskroś współczesne; czy to inteligentne aluzje do sceny politycznej, czy świadomą grę konwencją, czy język, którym operują postaci, a który powstał przez zręczną adaptację klasycznej wersji sztuki przez samego reżysera.

Dajcie się uwieść tej czarującej, mądro-szalonej opowieści, umuzycznionej balladami, ariami, przebojami, która sprytnie gra z inteligencją widza, oferując mu czystą rozrywkę w atrakcyjnej, wyrafinowanej formie.

Preferowany wiek od 12 lat


Premiera: 12.01.2019
terminy
12 stycznia - Sobota, godz. 17:00
13 stycznia - Niedziela, godz. 17:00
19 stycznia - Sobota, godz. 17:00
20 stycznia - Niedziela, godz. 17:00
15 lutego - Piątek, godz. 09:30
15 lutego - Piątek, godz. 12:00
15 lutego - Piątek, godz. 18:00
19 lutego - Wtorek, godz. 09:30
19 lutego - Wtorek, godz. 12:00
20 lutego - Środa, godz. 09:30
20 lutego - Środa, godz. 12:00