MISJA POZNAŃ - GDZIE SĄ KOZIOŁKI?
Malina Prześluga
director: Marek Cyris
duration: wkrótce
Children
producers
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Marek Cyris
Krzysztof Dutkiewicz
scenografia: Jakub Psuja
muzyka: Marcin Wieczorkiewicz
spectacle description

Dora Dynks oraz Waldemar Wihajster, czyli postrzelona para detektywów, otrzymują nowe zlecenie. Tym razem to wyjątkowo poważna misja – z poznańskiego ratusza ktoś uprowadził słynne koziołki! Czas płynie nieubłaganie, bo jeśli koziołków nie będzie na wieży w samo południe, wydarzy się katastrofa! Tajemniczy porywacz przemieszcza się po mieście, skutecznie zwodząc depczących mu po piętach detektywów... oraz widzów, którzy od początku są włączeni w tajne śledztwo! W szalonym tempie kluczymy po Poznaniu, odkrywając wyjątkowe miejsca i spotykając nader ciekawe osobistości, takie jak Duch Lech, Bamberka Superbohaterka, Stary Marych, Gołąb Ignacy, czy gorące w uczuciach Kłódki z mostu Jordana, żeby w końcu... Nie! Nie powiemy wam, jak zakończy się Misja: Poznań. Wskoczcie na zaczarowany pokład Imaginarium i przekonajcie się sami!

Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Anna Jazgarska, Justyna Landorf, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Barbara Pitak-Piaskowska,  Jacek Sieradzki (przewodniczący), Paweł Stangret.

logo konkursu
logo instytutu teatralnego logo ministerstwa kultury i dziedzictwa narodwego

 


Premiere: 30.08.2020
schedule
15 May - Saturday, 11:00
16 May - Sunday, 11:00
18 May - Tuesday, 10:00
19 May - Wednesday, 10:00
20 May - Thursday, 10:00
21 May - Friday, 10:00
29 May - Saturday, 16:00
30 May - Sunday, 16:00
15 June - Tuesday, 09:30
15 June - Tuesday, 11:30
16 June - Wednesday, 09:30
16 June - Wednesday, 11:30
17 June - Thursday, 09:30
17 June - Thursday, 11:30
18 June - Friday, 09:30
18 June - Friday, 11:30
19 June - Saturday, 11:00
19 June - Saturday, 13:00
20 June - Sunday, 11:00
20 June - Sunday, 13:00