NAJMNIEJSZY BAL ŚWIATA
Malina Prześluga
reżyser: Janusz Ryl-Krystianowski
czas trwania: 80 min.
Dzieci
realizatorzy
Obsada:
Marta Berthold (Wesołowska) - Królewna Migawka
Sylwia Zajkowska - Królowa Malusia, Oczko w Pończosze, Gęsia Skórka
Marcin Chomicki - Pokurcz
Marcel Górnicki - Król Maciupek, Komar, Lis
Artur Romański - Pan Przechodzień, Zegarek
Reżyseria - Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia – Paulina Czernek

Muzyka – Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki
Ruch sceniczny – Anna Rozmianiec
opis spektaklu

W Najmniejszym Królestwie Świata trwają przygotowania do balu. Królewna Migawka nie chce w nich uczestniczyć, kaprysi i gniewa się na rodziców – Królową Malusię i Króla Maciupka. Ma dosyć wysłuchiwania dobrych wskazówek//próśb i podporządkowywania się poleceniom starszych. Pragnie samodzielności i niezależności. W złości i gniewie rzuca na rodziców czar, wysyłając ich w nieznane. Wkrótce jednak przekonuje się, że z trudem daje sobie radę bez taty i mamy. By ich odzyskać, Migawka będzie musiała wyruszyć w niebezpieczną, ale magiczną podróż, w której jej towarzyszem stanie się przyjacielski, zabawny, ale i troskliwy Pokurcz.
Królewna nauczy się wielu rzeczy: wrażliwości na drugiego człowieka i uprzejmości, pokona swoich wrogów: grymasy i złe humory.
Spektakl podejmuje współczesny temat odwiecznych konfliktów między dziećmi i rodzicami, w sztuce uzyskał – tak lubiany przez młodszych i starszych – baśniowy kostium. W teatralny świat wprowadza publiczność przez Magiczne Drzwi, Przechodzień, tajemniczy przewodnik po barwnej, czarodziejskiej krainie sztuki.


Premiera: 28.03.2010
terminy
aktualnie brak terminów