Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa - Zmysłowisko
Malina Prześluga
reżyser: Ewa Maria Wolska
czas trwania: 45 min
Dzieci
realizatorzy
obsada:
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Krzysztof  Dutkiewicz
Piotr Grabowski

muzyka - Piotr Klimek
opis spektaklu

Co było, zanim pojawił się świat? Nic. Wielkie, syte i zadowolone Nic. I nic nie zakłócało jego spokoju. Dopóki nie wiedzieć skąd nie wygramoliła się Dzika Mrówka, chcąca założyć kolonię mrówiątek. A tuż za nią Adam, który z całych sił czuje, że musi szukać... Tylko czego? Kogo? Może Ewy, która też zjawia się nagle z ogromną potrzebą bycia odnalezioną. Ale czy gdy tych dwoje na siebie trafi, wszystko od razu będzie wspaniale...? Niekoniecznie, przecież Adam i Ewa są od siebie tak różni i tak mało o wszystkim wiedzą. Tymczasem w okół, powolutku i nieśmiało budzi się do życia świat... I miłość... I...

 

"Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa" to tekst, który postanowiliśmy opowiedzieć wyłącznie za pomocą słów, dźwięków, zapachów i drgań. Bo tak najlepiej opowiada się o tym, czego jeszcze właściwie nie ma, co dopiero się tworzy. Dzięki temu Nic jest prawdziwe, a odbiorcy bardziej wrażliwi na każdą pojawiającą się w tym młodziutkim świecie niespodziankę.

Wykorzystaliśmy do tego zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz zestawy słuchawkowe, które każdego odbiorcę magicznie przeniosą w samo centrum wydarzeń.

Zmysłowiska to nowy cykl spektakli w Teatrze Animacji dedykowany widzom niesłyszącym i niewidzącym oraz tym, którzy pragną spotkać się z dramatami Maliny Prześlugi za pośrednictwem nietypowych sposobów percepcji z wyłączeniem jednego zmysłu – wzroku lub słuchu.

Preferowany wiek +6Premiera: 25.01.2019
terminy
03 marca - Niedziela, godz. 11:00
03 marca - Niedziela, godz. 14:30
10 marca - Niedziela, godz. 16:00
10 marca - Niedziela, godz. 17:15
17 marca - Niedziela, godz. 16:00
17 marca - Niedziela, godz. 17:15
07 kwietnia - Niedziela, godz. 11:00
07 kwietnia - Niedziela, godz. 13:00
09 kwietnia - Wtorek, godz. 09:30
12 kwietnia - Piątek, godz. 11:30