PIKNIK RODZINNY / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022
Art Fraction Foundation i Teatr Animacji
director: ----
duration: 4 godziny
Kids
producers
--
--
spectacle description

TRADYCYJNIE, NA ZAKOŃCZENIE FESTIWALU NAJMŁODSZYCH 2022 ODBĘDZIE SIĘ:

PIKNIK RODZINNY

Już tradycyjnie na zakończenie Festiwalu zapraszamy Was na wesołe, rodzinne, wspólne święto. Chcemy spędzić czas razem z Wami - bawiąc się, śmiejąc i doświadczając sztuki!

 

Dziedziniec Różany stanie się miejscem zabaw, warsztatów i animacji. Nie zabraknie też dobrych kiążek od Wydawnictw Frajda i Zakamarki oraz świetnej muzyki. Całość Festiwalu zamknie wyjątkowy koncert - POTUPAJMY! z piosenkami z wydanej przez nas płyty Potupajki i Dopoduszki, które w nowy sposób zinterpretują fantastyczne wokalistki związane z Poznaniem - Iwona Skv (Shyness!/Rebeka) i Joanna Bielawska (Shyness!/Asia i koty).


WSTĘP NA WYDARZENIA W RAMACH PIKNIKU JEST BEZPŁATNY.
LICZNA MIEJSC JEST OGRANICZONA.
PROSIMY O REZERWACJĘ MIEJSC ZA POMOCĄ FORMULARZA:

PLAN PIKNIKU:

 

12.00 / warsztat: CZUŁE KOPARKI: KACZUSZKA / Wydawnictwo Frajda / wiek: b/o

czytanie książki pt. Koparka i kaczuszka Josepha Kueflera i twórcze działania skupiające się na zagadnieniu czułości i opieki.

O książce:Koparka i inne duże maszyny uwielbiają pracę na budowie. Kiedy zbłąkana kaczuszka trafia na plac robót, Koparka i jej przyjaciele przekonują się, że ich praca nie jest najważniejsza – i uczą się, jak być rodziną.

Efektowne graficznie i wyraziste w przekazie książki, które uczą empatii i uwrażliwiają na przejawy piękna – nawet te najmniejsze – w otaczającym nas świecie. Będziecie czytali je na okrągło!(Emilia Kiereś - tłumaczka)

 

 

13.00 / minispektakl: WIELKIE RZECZY / Art Fraction Foundation / Polska, Ukraina/ wiek: 1-5

Ukraińscy aktorzy z Art Fraction Foundation opowiedzą historię o przygodach Zajączka, Lisiczki i Niedźwiadka, a przede wszystkim - o przyjaźni i miłości! Podczas przedstawienia dzieci wraz z bohaterami bajki będą mogły bawić się, śpiewać, a nawet potańczyć.

tekst: Malina Prześluga
muzyka: Piotr Klimek
obsada: Julia Semenenko jako Zajączek, Nastya Miedviedieva jako Lisiczka, Oleh Nesterov jako Niedźwiadek
produkcja: Art Fraction Foundation

 


14.00 / warsztat: CZUŁE KOPARKI: KWIAT / Wydawnictwo Frajda / wiek: b/o

czytanie książki pt. Koparka i kwiat Josepha Kueflera i twórcze działania skupiające się na zagadnieniu troski i dbałości o środowisko

O książce:

Każdego dnia duże maszyny wyruszają do pracy na budowie. Dźwigają, kopią, walcują. Pewnego razu Koparka zauważa na gruzowisku roślinkę. Wydarzenia, które pociągną za sobą to odkrycie, odmienią nie tylko Koparkę, ale i całe miasto. Piękne książkowe wprowadzenie do rozmów o tym, jak dbać o świat, który nas otacza!

Efektowne graficznie i wyraziste w przekazie książki, które uczą empatii i uwrażliwiają na przejawy piękna – nawet te najmniejsze – w otaczającym nas świecie. Będziecie czytali je na okrągło! (Emilia Kiereś - tłumaczka)15.00 / koncert: POTUPAJMY! / IWONA SKV (Shyness!/Rebeka), JOANNA BIELAWSKA (Shyness!/Asia i koty) / POLSKA/ wiek: b./o.

Niesamowity i szalony koncert dwóch wspaniałych wokalistek związanych z Poznaniem, które tym razem wezmą na warsztat piosenki z płyty Potupajki i Dopoduszki. Te utwory na różne nastroje dla najnajmłodszych i bliskich im dorosłych zyskają nowy wymiar i porwą Was do rodzinnego tańca swoją dynamiką, a gdy już się wytupiecie - ukołyszą delikatnym, ciepłym wokalem.

Uwielbiana przez naszych odbiorców Iwona Skwarek, której głos znacie m.in. z piosenek Franek lubi Róż, Śliwki i Wiśnie czy Najnaj Punk, zaprosiła do udziału w koncercie Joannę Bielawską - artystkę o ogromnej wrażliwości i przepięknym głosie. Wspólnie poprowadzą Was do krainy dźwięków,  w której tupanie i głośne mówienie “nie!”, pięknie splata się z najczulszymi słowami i kojącymi dźwiękami. 

czas trwania: 50 min.

https://potupajkidopoduszki.com/

 


Ważne informacje:
wiek: wydarzenie dla rodzin z dziećmi w wieku 1-5
wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona

ZAPISY NA WYDARZENIA: TUTAJ


Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalnajmlodszych.pl

Premiere: 16.06.2022
schedule
03 July - Sunday, 12:00