PORY ROKU
Tsubame Kusunoki
director: Tsubame Kusunoki (Japonia)
duration: 55 min
Children
producers
Obsada:
Aleksandra Leszczyńska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Julianna Dorosz
Sylwia Zajkowska
oraz
gościnnie do 3.10.2016 japońscy klowni Mashu i Kei

Współproducent – Katsumi Kitabayashi
Tłumaczenia – Tamiko Onagi, Koichi Kuyama, Ayumi Hirako, Agnieszka Pączkowska
Scenariusz i reżyseria – Tsubame Kusunoki (Japonia)
Scenografia – Ayumi Ito (Japonia)
Konsultacja muzyczna – Toshihiko Kuwahara (Japonia)
Światło – Shohei Watanabe (Japonia) współpraca: Hiromi Yasuda (Japonia), Michał Krugiołka
Ruch sceniczny – Chicapan (Japonia)
spectacle description

Najpiękniejsze są proste historie. O zimowym śniegu i przystrajaniu choinki. O budzących się do życia wiosennych kwiatach i gąsienicach zmieniających się w motyle. O pierwszej miłości młodych bocianów i o wesołym chórku żab letnim wieczorem. O rudym jak jesień lisie, który ugania się za kurką i... własnym ogonem. O morskiej głębinie pełnej rybek, meduz, żółwi i krabów. O zimowych wronach poszukujących wolnego miejsca na gałęzi. Proste rzeczy stają się magiczne za sprawą teatru. Bowiem cały świat, okrągły cykl pór roku, artyści wyczarowują na naszych oczach za pomocą trójkątów. Gdy piątka aktorów łączy je ze sobą i wprawia w ruch, nagle zapominamy o tym, że to tylko scena, tylko teatr - przenosimy się raz w sam środek lasu, raz na dno morza, innym razem na skraj łąki.

Niezwykle precyzyjna animacja, subtelna i radosna muzyka grana na żywo przez aktorów oraz zabawne opowiastki o zwierzętach i przyrodzie zaskarbią sobie sympatię wszystkich widzów - tych najmłodszych i tych zupełnie dorosłych. Polskie i japońskie inspiracje przeplatają się płynnie, dając kojący obraz świata, w którym wszystko ma sens i wszystko współgra ze sobą. Spektakl obywa się niemalże bez słów, postaci wyczarowywane z kolorowych trójkątów mówią same za siebie, a towarzyszy temu ciągła radość wspólnego odkrywania coraz to nowych kształtów, zwierzątek i zabaw, które przy odrobinie wyobraźni można ożywić z najprostszych form.


Zapraszamy dzieci w wieku od 3 lat

Koprodukcja Teatru Animacji w Poznaniu i Puppet Festival Fiesta w Iida (Japonia).

Proces powstawania spektaklu dzielił się na kilka etapów: najpierw międzynarodowy zespół pracował nad przedstawieniem w Teatrze Animacji, by kontynuować działania w Japonii, gdzie w Ida 6.08.2016 odbyła się premiera spektaklu. Ten sam spektakl w międzynarodowej obsadzie zaprezentowaliśmy w siedzibie TA 29.09.2016. Od 3.10.2016 spektakl ze zmienioną, polską obsadą na stałe wszedł do repertuaru TA.


festiwale, wyjazdy i nagrody


-12.12 - 16.12.2016 - gościnnie w chińskim Shenzen w prowincji Guandong zagraliśmy 6 przedstawień


Premiere: 29.09.2016
schedule
aktualnie brak terminów