RELAKS MAMY - warsztaty / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2023
Kolekttacz
director: Prowadzące: Kolekttacz (Aniela Kokosza i Paulina Giwer – Kowalewska)
duration: 60 min.
Dorośli
producers
Prowadzące:
Kolekttacz
(Aniela Kokosza i Paulina Giwer – Kowalewska)
spectacle description


Warsztat pomyślany został specjalnie dla wszystkich Mam, które chcemy zaprosić do głębokiego, bliskiego ciału relaksu. Wydarzenie odbywa się w trakcie spektaklu, na który Tatusiowie mogą zabrać dzieci i stworzyć Mamom przestrzeń, by mogły oddać się przyjemności wsłuchiwania we własne potrzeby. Oczywiście Mamy mogą do nas też po prostu przyjść na sam warsztat - każde rozwiązanie jest dobre - najważniejsze, żeby to był czas tylko dla Was!

O Wasz relaks zatroszczą się dwie ekspertki od leżenia, oddychania, bycia blisko i w ruchu - artystki z Kolekttacz: Paulina Giwer-Kowalewska oraz Aniela Kokosza.

Oto kilka słów od nich:

Drogie Kobiety, drogie Mamy!

Chciałybyśmy odpowiedzieć na potrzebę zadbania o Wasze ciała, poprowadzić Was w kierunku osiągnięcia poczucia dobrostanu! Jesteśmy gotowe na spotkanie ponad podziałami ze względu na jakikolwiek aspekt polityczny, społeczny czy inny! Potrzeba nam Twojej, Droga Kobieto obecności i wzajemnej wymiany doświadczeń na poziomie ciała.

Podczas warsztatu będziemy korzystać z somatycznych praktyk pracy z ciałem, używając:

- powolnej uważnej aktywności,

- świadomego napinania i rozluźniania,

- bezpiecznego chwilowego wychodzenia poza strefę komfortu.

Będziemy skupiać się na obszarach ciała, które mają tendencję do napięć - szyja i kark, barki, kręgosłup, dolne plecy, miednica i stawy biodrowe.

Zajęcia mają łagodną dynamikę i nie wymagają żadnego przygotowania fizycznego.

Prosimy o wygodny, niekrępujący strój. Butelkę wody. Ciepłe skarpetki. Związane włosy. Brak biżuterii.


O PROWADZĄCYCH:

Cześć! Tu Aniela i Paulina. Zajmujemy się ruchem i tańcem. Prowadzimy warsztaty, tworzymy spektakle. W 2020 roku połączyłyśmy swoje artystyczne światy i wieloletnie doświadczenia pracy w obszarach tańca, teatru, edukacji, pracy społecznej, by pomnażać potencjał płynący z ciał w ruchu. Korzystamy z narzędzi techniki tańca współczesnego, improwizacji i somatycznych praktyk pracy z ciałem. Swoje działania kierujemy do dzieci, rodzin, grup zagrożonych społecznym wykluczeniem, Uczestników i Uczestniczek ze szczególnymi potrzebami, osób z doświadczeniem uchodźczym i w kryzysie bezdomności. Realizujemy spektakle, warsztaty, rezydencje, spotkania – w Polsce i na świecie. Skupiamy się na działaniach inkluzywnych, kierowanych do sprecyzowanej, ale szerokiej grupy Odbiorców i Odbiorczyń. Nasze działania dotyczą ciała i jego osadzenia w szerokorozumianym kontekście artystycznym i społecznym.

Rekomendacja: zachęcamy do zabrania stroju niekrępującego ruchów; udział w warsztatach można połączyć z wyjściem pozostałych członków rodziny na spektakl HOP W KOSMOS! lub WIELKI MAŁY ŚWIAT, które odbywają się w tym samym czasie. 


Premiere: 31.05.2023
schedule
aktualnie brak terminów