RIVERSO / Open Window Theatre Bergen / Norwegia / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022
Alicja Morawska-Rubczak
director: Alicja Morawska-Rubczak
duration: 40 min.
Kids
producers

obsada: Dominika Minkacz-Sira

produkcja:

Teatr Narodowy w Bergen i Open Window Theatre (Norwegia)

we współpracy z Art Fraction Foundation

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Mari Kvien Brunvoll

choreografia: Ewa i Dawid Lorenc

reżyseria świateł: Jon Erik Sira

produkcja: Dominika Minkacz-Sira i Kikkis Holmås

oprawa graficzna: Katarzyna Mular

spectacle description

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022 zaprasza na:

"RIVERSO"

Czy na końcu trąby jest zawsze słoń? A może kryje się tam inne zwierzątko? A jeśli słoń, to dlaczego różowy? I czy ta trąba może wywęszyć tajemnicę? A może wywąchać niespodziankę? Gdzie jest jej koniec a gdzie początek? Dlaczego układa się w znak zapytania? Tyle jest kwestii do wyjaśnienia, tak wiele do odkrycia, a gdy już się wie co jest tutaj, koniecznie trzeba dowiedzieć się co będzie tam…

“Riverso” to spektakl na opak, zupełnie szalony i pełen zaskoczeń. Zapraszamy wszystkich do niezwykłego ogrodu, który skrywa w sobie wiele niewiadomych. Będzie można zajrzeć pod, spojrzeć nad, odsłonić, odkryć… zobaczyć co kryje się po drugiej stronie tego, co oczywiste.

Spektakl powstał z inspiracji znanymi na całym świecie książeczkami o ogrodowym słoniu Pomelo, napisanymi przez Ramonę Bădescu i zilustrowanymi przez Benjamina Chauda. To niezwykle inteligentna, pełna humoru i filozoficznych pytań lektura dla najmłodszych dzieci. Czerpiąc z bogactwa fantazyjnych skojarzeń i przygód słonia Pomelo, twórcy spektaklu chcą bawić się formą, obrazem i dźwiękiem. Jak zwykle w spektaklach tworzonych przez Open Window Theatre nie zabraknie animowanych obiektów, dobrego aktorstwa i mądrze stawianych pytań.

Muzykę do tego przedsięwzięcia stworzyła Mari Kvien Brunvoll - niezwykle wrażliwa kompozytorka, poszukująca nieoczywistych rozwiązań dźwiękowych. W spektaklu usłyszymy zarówno jej śpiew, jak i utwory zagrane m.in. na magicznym instrumencie z porcelany.
 

Ważne informacje:
wiek: 0,5-2,5 i bliscy dorośli
spektakl teatru formy, z elementami choreografii, prezentowany w języku polskim z elementami norweskiego, otwarty na widzów niepolskojęzycznych
bilety w cenie 25 zł dostępne będą od 20.06.2022Więcej informacji o festiwalu: www.festiwalnajmlodszych.pl


Premiere: 14.09.2019
schedule
01 July - Friday, 17:00
02 July - Saturday, 10:00
02 July - Saturday, 12:00