SEMILLA / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2023
Compagnie Tea Tree - Belgia
director: Yutaka Takei
duration: 60 min.
Kids
producers
tworzą i grają:
Sara Olmo i Pierre Viatour

reżyseria: Yutaka Takei

konsultacje: Charlotte Fallon

projekt rekwizytów: Noémie Vanheste

muzyka: Mark Dehoux

projektant oświetlenia: Benoît Lavalard

kierownik sceny: Benoît Lavalard/ Anthony Vanderborght/ Fred Postiau

kostiumy: Sophie Debaisieux

zdjęcia: Bruno Boelpaep / Christophe Vandercam

ilustracje: Sarah Guinand

projekt graficzny: John Atzenhoffer

spectacle description


Semilla: „Radość siania, wyobrażania sobie życia. Zasiej, mając nadzieję, że wyrośnie! Czekaj, bądź cierpliwy i baw się czasem... Daj się ponieść niepewności, nieznanemu. W końcu co siejemy? Gdzie będzie kiełkować? Gdzie się zakorzeni? Roślina, która rośnie mimo wszystko, jak idea, która kiełkuje nie wiadomo gdzie!”

Spektakl jest efektem spotkania Sary Olmo i Pierre'a Viatour. Ona jest tancerką i choreografką, a on komikiem i zawodnikiem walki wręcz (technika cyrkowa). Taniec i cyrk to ich środki komunikacji, a ciało jest ich głównym narzędziem ekspresji. Poprzez swoją sztukę chcą zasiewać ziarno, karmić wyobraźnię i szerzyć inspiracje. Nazwa ich grupy nawiązuje do olejku eterycznego zwanego także „árbol de te” lub „drzewo herbaciane”, bowiem drzewo jest dla Sary i Pierre'a mocnym symbolem natury, życia i spełnienia. Jest więc pierwiastkiem niezbędnym do życia na ziemi. Podobnie jak olej, jest „niezbędny” do naszego przetrwania. Na poziomie artystycznym są przekonani, że sztuka i kultura są również niezbędne dla rozwoju człowieka od najmłodszych lat.


Rekomendacja: spektakl łączący taniec, akrobatykę i elementy cyrkowe; wydarzeniu towarzyszą rodzinne warsztaty akrobatyczne Z ZIARENKA.

Rekomendowany wiek Widzów: od 3 lat

Premiere: 15.12.2021
schedule
aktualnie brak terminów