Tiger (Barrowland Ballet)
Miejsce prezentacji: Scena Wspólna, Brandstaettera 1
director: Natasha Gilmore, Robert Alan Evans
duration: wkrótce
Young people and adults
producers
Obsada:
Jade Adamson
Kai-Wen Chuang
Vince Virr
Choreografia i reżyseria: Natasha Gilmore
Dramaturgia i reżyseria: Robert Alan Evans
Muzyka: Kim Moore
Scenografia i reżyseria świateł: Fred Pommerehn
Kostiumy: Christine Dove
Producent: Belinda McElhinney
spectacle description
festiwal konteksty redefinicje
Kiedy: 25 XI (sobota), godz. 17:00
Gdzie: Scena Wspólna, Brandstaettera 1

opis
Skrada się coś dzikiego. Ona słyszy to przez ściany swojej sypialni, ale nie jej mama i tata, którzy jakby utknęli w rutynie codziennego życia. Aż pewnego dnia dzikość wdziera się do środka i wszystko zmienia. 

Świat targanej konfliktami rodziny wywraca się do góry nogami, gdy atakuje tygrys. Staje się chaotyczny, niebezpieczny, ale cudownie zabawny, ponieważ na nowo rozpala miłość członków rodziny do siebie nawzajem.

Urzekający tancerze, muzyka na żywo, świat teatru na wyciągnięcie ręki i możliwość przyjrzenia się najdalszym zakamarkom sceny z pewnością wywołają najżywsze emocje.

Zapraszamy widzów od 14 roku życia.
"Tiger" i "Tiger Tale" to dwie wersje tego samego spektaklu. Na "Tiger" zapraszamy dorosłych i młodzież od 14. roku życia, a na "Tiger Tale" dzieci w wieku 7-14 lat.recenzje
Choreograf Natasha Gilmore i pisarz Robert Alan Evans połączyli siły, aby zbadać życie współczesnej rodziny, w której podejmowanie ryzyka i ogarnięcie życia stały się zbyt trudne do uniesienia. Tylko dwa słowa padają podczas całego spektaklu: „mama” i „poranek”, jednak ruch wydaje dźwięki. Młoda dziewczyna tęskni za wolnością wyrażenia siebie, tańcem i zabawą bez towarzystwa matki obsesyjnie sprzątającej wszystko wokół. Pragnie ona również trochę niezbędnej uwagi rodziców, którzy są zbyt mocno skupieni na swoim bólu, aby ją zauważyć.

To ciężka artyleria, ale dzięki choreografii Gilmore'a, muzyce Moore’a i scenografii Freda Pommerehn’a (te wiadra są pełne niespodzianek) sztuka jest zajmująca pod każdym względem. Mocne wykonania całej trójki tancerzy zapewniają zaangażowanie widzów podczas oglądania przemiany tej zafrasowanej rodziny w kochających zabawę figlarzy.
Kelly Apter, www.scotsman.com

Tygrys (od lat 14) zbudowany na tym scenariuszu, z sekcją, która ujawniła seksualne napięcia pomiędzy parą, oraz tutaj, na każdym etapie obu produkcji, tancerze - z Kai-Wen Chuang w roli Mamy, Jade Adamson w roli córki - zapewnili wysokooktanowe spektakle, sprawiając, że porywające zawiłości choreograficzne wydają się być pozbawione wysiłku.
Mary Brennan, www.heraldscotland.com

TIGER - Barrowland Ballet from Oak's Bark on Vimeo.


Premiere: 13.10.2013
schedule
aktualnie brak terminów