Tiger Tale (Barrowland Ballet)
Miejsce prezentacji: Scena Wspólna, Brandstaettera 1
director: Natasha Gilmore, Robert Alan Evans
duration: wkrótce
Children
producers
Obsada:
Jade Adamson
Kai-Wen Chuang
Vince Virr

Choreografia i reżyseria: Natasha Gilmore
Dramaturgia i reżyseria: Robert Alan Evans
Muzyka: Kim Moore
Scenografia i reżyseria świateł: Fred Pommerehn
Kostiumy: Christine Dove
Producent: Belinda McElhinney

spectacle description
festiwal konteksty redefinicje
Kiedy: 26 XI (niedziela), godz. 12:00 i 16:00
Gdzie: Scena Wspólna, Brandstaettera 1

opis
Skrada się coś dzikiego. Ona słyszy to przez ściany swojej sypialni, ale nie jej mama i tata, którzy utknęli w rutynie codziennego życia… Aż pewnego dnia wdziera się do środka coś dzikiego i wszystko zmienia.

Świat targanej konfliktami rodziny wywraca się do góry nogami, gdy atakuje Tygrys. Jest chaotyczny, niebezpieczny, ale cudownie zabawny, ponieważ na nowo rozpala wzajemną miłość członków rodziny.

Urzekający tancerze, muzyka na żywo, świat teatru na wyciągnięcie ręki i możliwość przyjrzenia się najdalszym zakamarkom sceny z pewnością wywołają najżywsze emocje.


Zapraszamy widzów w wieku 7-14 lat.
"Tiger" i "Tiger Tale" to dwie wersje tego samego spektaklu. Na "Tiger" zapraszamy dorosłych i młodzież od 14. roku życia, a na "Tiger Tale" dzieci w wieku 7-14 lat.


recenzje
W "Opowieści o Tygrysie" rodzina dysfunkcyjna zapomniała jak się kocha i żyje. Tata zdaje się być przygnieciony ciężarem świata pozbawionego zabawy, a Mama zanurzona jest w obsesyjnej potrzebie czystości.
Zamknięci w kokonie rutyny i porządku, żyją niczym w twardej skorupie, nieświadomi nieszczęścia, jakie sprawiają swojej uwielbiającej zabawę córce. Ulotne chwile przywołują wspomnienia radości i miłości, którą dawniej się obdarzali, ale nawet jeśli pamiętają to wszystko, co zostało zapomniane, nie są już w stanie odnaleźć drogi powrotnej… Przynajmniej do momentu pojawienia się Tygrysa.
Dumnie kroczący, wszędobylski, ryczący, dziki i rozbrykany Tygrys zostawia bałagan wszędzie tam, gdzie tylko stanie, zakłócając ustalony porządek rzeczy i poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja zmienia się w radosną celebrację życia i miłości, a wszyscy zostają zaproszeni do świętowania.
"Opowieść o Tygrysie", mimo iż przeznaczona dla najmłodszych widzów, daje świadectwo prawdziwego życia. (…) Spektakl został sklasyfikowany jako wydarzenie dla dzieci, jednak nie dzielcie skóry na Tygrysie – każdy znajdzie tu coś dla siebie. "Opowieść o Tygrysie" domaga się i zasługuje na to, aby zobaczyli ją wszyscy, zwłaszcza jeśli zapomnieli już, co oznacza żyć. Słowa nie wystarczą, aby opisać umiejętności, rzemiosło i technikę uwidocznione w tej niezwykłej produkcji. Ale jeden wyraz najlepiej podsumowuje moje wrażenia: radość.
Chris O'Rourke, examiner.com

Choreografia Nataszy Gilmore została przepięknie odtworzona w ruchach grupy, które są idealnie zsynchronizowane ze wspaniałą muzyką na żywo tworzoną przez Kim Moore. Chwilami tworzy ona szalony wirujący cyrk pełen intensywnej fizyczności, a następnie tańczy z militarystycznym wdziękiem i akrobatyczną elegancją. Przemieszczanie się tancerzy po szeregu wiszących wiader jest zabawne, jednak odbywa się z niezwykłą precyzją małej zwartej grupy artystów. Podczas tego hipnotyzującego widowiska zdarzają się chwile prawdziwej magii, z pomarańczowym sznurkiem i kulami zjawiającymi się nie wiadomo skąd, a sprytna manipulacja liną z wiadrami jest imponująca.
Tygrys i Opowieść o Tygrysie to magiczna dramatyzacja i współczesna metafora podwójnej natury istot ludzkich. Pójdź na całość i złap to gdzieś!

Irene Brown, www.edinburghguide.com

TIGER - Barrowland Ballet from Oak's Bark on Vimeo.


Premiere: 14.10.2013
schedule
aktualnie brak terminów