TON IN TON / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2023
Toihaus Theater (Austria)
director: Cornelia Böhnisch, Katharina Schrott
duration: 30 min.
Kids
producers

tańczy: Anna Bárbara Bonatto

gitara klasyczna: Raúl Rolón

reżyseria: Cornelia Böhnisch, Katharina Schrott

dramaturgia: Felicitas Biller

dramaturgia muzyczna: Yoko Yagihara

scenografia i kostiumy: Cornelia Böhnisch

światła/technika: Florian Kirchmayr, Robert Schmidjell

W ścisłej współpracy z artystą wizualnym Geroldem Tuschem.

spectacle description„Bryła gliny, tancerka, muzyk – ich ciała wypełniają przestrzeń dźwiękami, nutami, tonami, formami. Ugniataj, roluj, dociskaj, rozprowadzaj i... plask! Co jeszcze jest do odkrycia?”

Ton in Ton to podróż w poszukiwaniu pozostawionych śladów, które pokazują nam, gdzie krzyżują się tony koloru, dźwięku, materii i ciała. W każdej nucie jest dotyk, w każdym dotyku dźwięk, z każdego dźwięku nowa aranżacja i forma. Dotknięcia stają się śladami, ślady stają się pejzażami, pejzaże tworzą świat. Góry, wzgórza, słoń? Duży nos, a może gigantyczna zjeżdżalnia... plusk! prosto do oceanu. A może to kałuża? Morze?

Otoczona muzyką gitarową i pomiędzy rękami tancerki, glina gra główną rolę i zaczyna żyć, snuć własną historię. Tancerka bada jeden z najstarszych materiałów znanych człowiekowi i bawi się nim, podczas gdy muzyka gitary klasycznej na żywo inspiruje ją do podróży.

Twórcza moc gliny była wykorzystywana i doceniana od początków cywilizacji i kultury człowieka. Jej możliwości są nieograniczone – dzień po dniu powstają nowe kreacje z tej samej bryły gliny. Gdy tancerka wchodzi w interakcję z nieożywionym kawałkiem surowej ziemi, stają się one aktywną i pełną życia częścią spektaklu.

Ton in Ton daje widzom możliwość rozpoznania, jak każdy dotyk pozostawia ślad.


Rekomendacja: spektakl taneczny, z muzyką na żywo; świetnym uzupełnieniem przedstawienia będzie udział w warsztatach ŚWIAT W DŁONIACH

Spektakl dla Widzów: od 1 lat


Premiere: 25.05.2023
schedule
aktualnie brak terminów