Uczty Szyderców - Uczta pierwsza - "Dopiero budujemy"
Przemek Mazurek, Malina Prześluga, Bartłomiej Brede, Krzysztof Dziuba, Grzegorz Tomczak, Artur Maria Swinarski, Jerzy Gerżabek, Gwidon Miklaszewski, Jan Sztaudynger
director: Przemek Mazurek, Malina Prześluga oraz Zespół
duration: 120 min (1 przerwa)
Young people and adults
producers
Julianna Dorosz
Aleksandra Leszczyńska
Krzysztof Dutkiewicz
Piotr Grabowski
Igor Fijałkowski
Dominika Dobrosielska
Krzysztof Dziuba
Przemek Mazurek
Bartłomiej Brede
 
oraz zespół muzyczny w składzie:
Michał Ruksza (piano)
Szymon Żurowski (skrzypce)
Paweł Głowacki (gitara basowa)
Teksty: Przemek Mazurek, Malina Prześluga, Bartłomiej Brede, Krzysztof Dziuba, Grzegorz Tomczak, Artur Maria Swinarski, Jerzy Gerżabek, Gwidon Miklaszewski, Jan Sztaudynger
Kompozycje: Przemek Mazurek, Piotr Klimek, Jerzy Gerżabek
spectacle description
Szanowni Państwo! Z wielką ekscytacją pragniemy poinformować, że już w październiku w naszym Teatrze wydarzy się rzecz całkiem zwykła, a co za tym idzie do znudzenia przewidywalna. Bo cóż niezwykłego jest w tym, iż po osiemdziesięcioczteroletniej przerwie powraca słynna kawiarnia „Pod kaktusem” ze swoim programem, w którym NIE zobaczymy tancerek z piórami, królików z kapelusza, mężczyzn przebranych za kobiety opowiadających nieświeże jak tłuszcz z frytkownicy w nadmorskim kurorcie dowcipy? Jesteśmy niemal pewni, że nikt nikogo nie będzie niczym tłukł po głowie, ponadto bez wątpienia NIE usłyszymy żartów opowiedzianych z udawaną wadą wymowy, przez aktorów w strojach reprezentujących Sebę, Janusza, Brajanka czy innych znanych Polaków. Co zatem się wydarzy? Wszystko to, czego możecie się Państwo spodziewać po kawiarni, która przeniosła się z 1935 roku z Placu Wolności (wówczas Placu Wolności) do współczesnych (choć oczywiście starszych niż 1935 rok...) wnętrz Teatru Animacji. Czy tak historyczne miejsce jest w stanie ponownie Was uwieść i oczarować? Czy uda nam się odtworzyć tamten przedwojenny sznyt, elegancko podane, lekkostrawne i wykwintne szyderstwa podlane dobrą muzyką i literaturą? Wydaje nam się, że nie. Zresztą przekonajcie się Państwo sami!
 
"Uczty Szyderców" to nowy cykl Teatru Animacji, realizowany wspólnie z kabaretem Klub Szyderców Bis, czyli ideowym spadkobiercą artystów, którzy bawili Poznań w latach trzydziestych ubiegłego stulecia. Na scenie nie zabraknie wielu form sztuki scenicznej - będzie piosenka, monolog, scenka, a nawet improwizowana piosenka. Nie zabraknie naszych lalek, które spróbują odnaleźć się w całkiem nowych kreacjach. Wszystko to w towarzystwie zespołu muzycznego.
 
 
Uwaga! W przerwie spektaklu oraz tuż po nim działać będzie kawiarenka z dostępnymi napojami i smakołykami, a artyści przewidują muzyczne pospektaklowe niespodzianki, także warto zarezerwować nieco więcej czasu.
 
 
"Mądrego to dobrze posłuchać,
choć na mądrych dzisiaj posucha.
Mądrości to dziś na lekarstwo,
stąd ta poezja, muzyka, malarstwo..."
 
Wiek: od 16 lat

 


Premiere: 10.10.2019
schedule
aktualnie brak terminów