W OGONKU - warsztat / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2023
kolektyw Holobiont
director: kolektyw Holobiont
duration: 60 min.
Children
producers
prowadzenie:
Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka
/ kolektyw Holobiont
spectacle description

Zapraszamy na ogonowe pląsy. Będziemy merdać, machać, kręcić, potrząsać, podkulać i stroszyć. Podczas warsztatów skupimy się na jednej z ewolucyjnych pozostałości, jaką jest ludzka kość ogonowa. 

W humorystyczny i adekwatny dla najmłodszych sposób sprawdzimy jak uwolnić twórczą energię ukrytą w końcówce naszych kręgosłupów. Pomogą nam w tym specjalne zabawkowe ogony od Mr.Tail. 

O PROWADZĄCYCH:

Kolektyw Holobiont powstał w 2017 roku. Tworzą go performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska, teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka oraz producentka i menadżerka Karolina Wycisk. Obszarem zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe.  Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każda osoba uczestnicząca w spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – może być pełni kompetentną_ym odbiorczynią_ą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę. 

Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym "DOoKOŁA" (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to "Księżycowo" (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), "_on_line__" (2018, Art Stations Foundation, Poznań), "Gdzie kształty mają szyje" (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań), "Mój ogon i ja" (2021, Teatr Polski w Poznaniu, spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). 

Prace kolektywu Holobiont były prezentowane na najważniejszych wydarzeniach i festiwalach promujących sztukę dziecięcą w Polsce, m.in. Sztuka Szuka Malucha, Malta Festival, Krakowski Festiwal Tańca, Scena Tańca Studio, Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Teatralna Karuzela, Festiwal Korczaka oraz Biennale Sztuki dla Dziecka, w programach Teatr Polska 2020 i Scena dla Tańca 2022, a także w Czechach i Niemczech. 

www.holobiont.pl 

Rekomendacja: zachęcamy do zabrania stroju niekrępującego ruchów oraz wody/czegoś do picia; udział w warsztacie można połączyć ze spektaklem MÓJ OGON I JA, który stworzyły artystki z kolektywu Holobiont.

Rekomendowany wiek Uczestników: od 3 lat.

 


Premiere: 31.05.2023
schedule
aktualnie brak terminów