"Warsztaty o wielu zmysłach" dla dzieci 3-6 lat / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH
prowadzenie: paulina Giwer-Kowalewska
director: -
duration: 60 min.
Kids
producers
spectacle description

 

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 3 do 6 lat na warsztaty z Pauliną Giwer-Kowalewską  “Warsztaty o wielu zmysłach”.

 

Warsztat o wielu zmysłach oparty będzie na pracy ze szczególnymi obiektami sensorycznymi Intibag, autorstwa Izabeli Chlewińskiej i Tomasza Bergmanna. Przechodząc przez kolejne etapy doświadczania naszych ciał w kontakcie z obiektami, pokażę Wam, jak proste ćwiczenia wspierają rozwój naszych dzieci, a nam dorosłym pomagają przywrócić równowagę w ciele.

„Pomoce do integracji sensorycznej Intibag to wielofunkcyjne produkty, które pozytywnie wpływają na zdrowie fizyczne, regulują emocje, a także dobrze wpływają na relacje z innymi ludźmi. (…) Obiekty sensoryczne Intibag są jedynymi obiektami dociskowymi na rynku, których zastosowanie jest ściśle związane z ruchem. Stworzone zostały zgodnie z potrzebami ciała, dostosowują się do niego i rozwijają jego świadomość.” (źródło- strona https://intibag.eu/obiekty-sensoryczne/)

Będziemy siebie mocno obserwować, szukając w naszych ciałach punktów wspólnych i tych indywidualnych, stanowiących o wyjątkowości każdego z nas. Czerpiąc od siebie i ucząc na nowo, będziemy ruszać się w bliskości, otwartości, swobodzie.

Prosimy ubrać się w wygodny strój / niekrępujący ruchów / ściągnięcie kolczyków/ wystających pierścionków.

Prosimy o zabranie butelki wody.

Będziemy poruszać się na boso.

O prowadzącej:
PAULINA GIWER- KOWALEWSKA - aktorka, tancerka, performerka, pedagożka. Absolwentka AST im. S. Wyspiańskiego w Krakowie – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Aktorka w spektaklu „Blisko" (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu) oraz „Frajda Granda Bzik” (Art Fraction Foundation). Spektakl „Blisko” w reż. Alicji Morawskiej- Rubczak prezentowany był i nagradzany m. in. na festiwalach w Polsce, Singapurze, Irlandii, Norwegii. Stypendystka programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury – Bardzo Młoda Kultura 2020, programu wsparcia UMWW "Kultura w drodze", „Kultury w Sieci" MKiDN, AAT realizowanej przez Art Stations Foundation, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w dziedzinie kultury oraz programu twórczego Tanz Medien Akademie w Bauhaus Universitat. W 2021/ 2022 roku realizuje projekty: Teatr Społeczny. Strategie Przetrwania (BMK 2020, Erasmus+), Lato w Teatrze (Instytut Teatralny), To jest teraz! (Kultura w drodze), Pawilon kreatywny. Pracuje jako twórczyni niezależna, w 2020 roku założyła z Anielą Kokoszą i Agnieszką Dubilewicz Stowarzyszenie Kolekttacz.


Premiere: 23.09.2021
schedule
aktualnie brak terminów