WESOŁY RYJEK
Wojciech Widłak
director: Anna Rozmianiec
duration: 65 min
Children
producers
Julianna Dorosz
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Mariola Ryl - Krystianowska
Marcin Chomicki
Marcin Ryl - Krystianowski
inscenizacja i reżyseria - Anna Rozmianiec
scenografia - Anna Rozmianiec, Cecylia Kotlicka
muzyka, teksty piosenek - Jakub Woźniak
lalki, kostiumy - Cecylia Kotlicka
spectacle description

Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.

Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.

W spektaklu wykorzystujemy wizerunek Ryjka stworzony przez Agnieszkę Żelewską,

Współpraca: Wydawnictwo Media Rodzina

Preferowany wiek Widzów: od 4 lat

Spektakl bierze udział w 26. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Sztuki Współczesnej.

 
logo konkursu
logo ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego
logo instytutu teatralnego w warszawie

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.

 


Premiere: 22.02.2020
schedule
aktualnie brak terminów