WESOŁY RYJEK
Wojciech Widłak
director: Anna Rozmianiec
duration: 1 godz. 15 min
Children
producers
Julianna Dorosz
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Mariola Ryl - Krystianowska
Mateusz Barta
Marcin Ryl - Krystianowski
inscenizacja i reżyseria - Anna Rozmianiec
scenografia - Anna Rozmianiec, Cecylia Kotlicka
muzyka, teksty piosenek - Jakub Woźniak
lalki, kostiumy - Cecylia Kotlicka
spectacle description

Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.

Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.
W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.

W spektaklu wykorzystujemy wizerunek Ryjka stworzony przez Agnieszkę Żelewską,

współpraca: Wydawnictwo Media Rodzina
Preferowany wiek: od 4 lat
Bilet normalny - 37 zł; bilet ulgowy - 35 zł; bilet grupowy - 32 zł


Premiere: 22.02.2020
schedule
22 February - Saturday, 17:00
23 February - Sunday, 11:00
23 February - Sunday, 13:00
25 February - Tuesday, 09:30
25 February - Tuesday, 11:30
26 February - Wednesday, 09:30
27 February - Thursday, 09:30
28 February - Friday, 09:30
28 February - Friday, 11:30
29 February - Saturday, 11:00
14 March - Saturday, 11:00
14 March - Saturday, 13:00
15 March - Sunday, 11:00
15 March - Sunday, 13:00
17 March - Tuesday, 09:30
17 March - Tuesday, 11:30
18 March - Wednesday, 09:30
18 March - Wednesday, 11:30
07 April - Tuesday, 09:30
07 April - Tuesday, 11:30
08 April - Wednesday, 09:30
08 April - Wednesday, 11:30
25 April - Saturday, 11:00
26 April - Sunday, 11:00
28 April - Tuesday, 09:30
28 April - Tuesday, 11:30
29 April - Wednesday, 09:30
29 April - Wednesday, 11:30
30 April - Thursday, 09:30
30 April - Thursday, 11:30