Z NASIONKA - warsztat / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2023
Compagnie Tea Tree · Belgia
director: Compagnie Tea Tree · Belgia
duration: 60 min.
Children
producers
prowadzenie:
Sara Olmo i Pierre Viatour
spectacle description

Co wykiełkuje z małego ziarenka w Waszym ciele? Gdzie rośnie ruch? A czy ciało ma korzenie? Na te i jeszcze całe mnóstwo innych pytań odpowiecie w działaniu razem z belgijskimi artystami z teatru Tea Tree. Zaproszą oni Was do wspólnych działań ruchowych i akrobacji, które wzmocnią więzi rodzinne, pozwolą byście jak drzewa - twardo stąpali po ziemi i jak liście - leciutko opadali w dół, a wasze ciała będą pięły się ku górze - niczym gałęzie najwspanialszego dębu.

Zapraszamy rodziny z dziećmi od 3 roku życia do dynamicznej, ruchowej zabawy akrobatycznej.

O PROWADZĄCYCH:

Ona jest tancerką i choreografką, a on komikiem i zawodnikiem walki wręcz (technika cyrkowa). Taniec i cyrk to ich środki komunikacji, a ciało jest ich głównym narzędziem ekspresji. Poprzez swoją sztukę chcą zasiać ziarno, karmić wyobraźnię i szerzyć inspiracje. Nazwa ich grupy nawiązuje do olejku eterycznego zwanego także „árbol de te” lub „drzewo herbaciane”, bowiem drzewo jest dla Sary i Pierre'a mocnym symbolem natury, życia i spełnienia. Jest więc pierwiastkiem niezbędnym do życia na ziemi. Podobnie jak olej, jest „niezbędny” do naszego przetrwania. Na poziomie artystycznym są przekonani, że sztuka i kultura są również niezbędne dla rozwoju człowieka od najmłodszych lat. 


Rekomendacja: warsztat w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski, prosimy o zabranie stroju niekrępującego ruchów oraz wody/czegoś do picia; udział w warsztacie można połączyć ze spektaklem SEMILLA, w którym występują Sara Olmo i Pierre Viatour - prowadzący warsztaty

Rekomendowany wiek Widzów: od 3 lat
Premiere: 31.05.2023
schedule
aktualnie brak terminów