Konteksty 2015

Siódma edycja Festiwalu KONTEKSTY (w miejsce wcześniejszych KON-TEKSTÓW) była spotkaniem Widzów Teatru Animacji w Poznaniu i osób zainteresowanych teatrem formy, lalki, przedmiotu, animanta i obiektu, z nowoczesną sztuką lalkarską uprawianą w innych krajach. Chodziło o „konteksty” literackie, kulturowe, plastyczne i międzyludzkie. Zamiast kilkudniowego bloku imprez, festiwalowego konkursu i jury, zaproponowaliśmy Festiwal podzielony na dwie grupy odbiorcze: dzieci i dorosłych.

W cztery weekendy (marzec-czerwiec 2015) zaprezentowaliśmy osiem spektakli (4 dla dzieci, 4 dla dorosłych), z Czech, Holandii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, granych każdorazowo dwa razy, raz w sobotę i raz w niedzielę.

Spektaklom towarzyszyły spotkania z twórcami, działania warsztatowe i dyskusje z widzami. Z okazji 70-lecia istnienia sceny lalkowej w Poznaniu odkrywaliśmy i poznawaliśmy nowy europejski teatr formy/lalki/obiektu.

KONTEKSTY to festiwal dla Widzów małych i dużych mających wyobraźnię, ceniących oryginalność i wierzących w kreacyjną moc teatralnej lalki.