BROMBA I...
Plakat do spektaklu "Bromba i.." w kolorach: różowym, fioletowym i białym. Przedstawia wektorowe oko patrzące przez dziurkę od klucza.

BROMBA I...

Creators

scenariusz: Joanna Gerigk na podstawie twórczości Macieja Wojtyszki

reżyseria: Joanna Gerigk 

scenografia, kostiumy, projekty lalek: Mateusz Mirowski 

muzyka: Sebastian Ładyżyński 

Cast

Release date

14.09.2024

Duration

60 min.

Recommended viewer age

Od 6 lat.
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Powraca bohaterka uwielbiana przez pokolenia rodziców i dziadków! Za sprawą naszej najnowszej produkcji słynną filozofkę i jej przyjaciół mają szansę poznać także najmłodsi odbiorcy.

Bromba wraca, by przypomnieć nam o tym, co naprawdę ważne. Oraz bo bardzo potrzebny jest dzisiaj ktoś, kto umie zadawać właściwe pytania. Dociekliwość i stawianie sobie pytań może nas uchronić przed wieloma zagrożeniami, jakie przynosi życie. Na przykład przed bezwzględnym i przebiegłym Kameleonem Super... Niezwykle trudno go wytropić, ponieważ działa w sposób zmienny, nieprzewidywalny, zaskakujący, sam nie potrafiąc stworzyć niczego wartościowego, żeruje na innych. Umie naśladować, przetwarzać, ale nie umie tworzyć. Przez takich jak on, świat gubi się w działaniach i traci sens i tylko Bromba z parą detektywów: Kajetanem Chrumpsem i Kotem Makawitym, reżyserem filmowym Glusiem, poetą Fikadrem i jego muzą Malwinką wraz z dziećmi mogą nas uchronić przed niechybnym końcem. Przed końcem Bycia!

 

"Bo dopóki jesteś z sobą
Lepiej ci niż bez!
Ważną jesteś wszak osobą,
Gdyś w ogóle jest!"

 

Spektakl bierze udział w X Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej i Europejskiej "Klasyka Żywa".

 

Pasek z logotypami

Reviews

„Choć słynna konkluzja Kartezjusza Cogito ergo sum, czyli Myślę, więc jestem w spektaklu Bromba i... na podstawie twórczo...”
Monika Nawrocka-Leśnik,
read full review
„Spektakl "Bromba i..." to, adresowane do młodszych widzów, przedstawienie dotyczące problemów związanych z naszą tożsamo...”
Aleksandra Sierka, Dziennik Teatralny Wielkopolska,
read full review