GAPISZON I ZUZIA
Plakat przedstawia postać rysunkową Gapiszona, która patrzy na dwie dżdżownice.

GAPISZON I ZUZIA

reż. Anita Piotrowska

Creators

tekst: Anita Piotrowska na podstawie twórczości Bohdana Butenki
reżyseria, scenografia: Anita Piotrowska
opieka artystyczna: Agata Biziuk
muzyka: Maciej Cempura
Teksty piosenek: Malina Prześluga
projekcje: Przemysław Żmiejko

Cast

Release date

04.12.2021

Duration

50 min.

Recommended viewer age

Od 4 lat.
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Przyspieszone bicie serca, dziwne uczucie w żołądku, brak apetytu, bezsenność... To mogą być objawy niejednej choroby. Także tej dość poważnej – zakochania.

Zapadł na nie Gapiszon, gdy po raz pierwszy zobaczył Zuzię. To jego pierwszy raz i zupełnie nie wie, co w związku z tym począć...

Gapiszona znają chyba wszyscy dorośli. Ale Bohdan Butenko stworzył postać wyjątkową, która w żaden sposób się nie zestarzała. Gapiszon narodził się w telewizji, następnie stał się bohaterem komiksów publikowanych w czasopiśmie „Miś” oraz w autorskich książkach Butenki. Ten chłopak, z czapką naciągniętą niemal na oczy, ma mnóstwo zabawnych pomysłów, które nierzadko wpędzają go w niezłe tarapaty.

W naszym przedstawieniu Gapiszon postanawia zdobyć serce Zuzi, co wcale nie jest łatwe! Targają nim różne nowe emocje - od szczęścia przez wstyd i niepewność po złość, strach, zazdrość i żal. Gapiszon dopiero uczy się je nazywać i sobie z nimi radzić. Najbliższym przyjacielem, wsparciem w każdej sytuacji jest pies Korniszon. Dzięki niemu, wbrew temu, co powtarza surowy ojciec, Gapiszon pozwala sobie nawet na płacz, gdy mu smutno. Bo przecież chłopaki też płaczą. Zwłaszcza te nieszczęśliwie zakochane!

Reviews

„Co widzicie, gdy próbujecie przywołać w myślach spektakle oglądane w dzieciństwie? Pewnie wyobrażacie sobie bogatą sceno...”
Lidia Kępczyńska,
read full review
„"Gapiszon i Zuzia" w reżyserii Anity Piotrowskiej miał swoją premierę w ostatnią sobotę, 4 grudnia 2021 roku w poznański...”
Natasza Thiem,
read full review
„Kojarzycie audycję radiową Zmagania kochania na antenie RMI FM? Słuchałam jej, będąc nastolatką. A Sztukę koch...”
Monika Nawrocka-Leśnik,
read full review