HOP W KOSMOS!

HOP W KOSMOS!

FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2023

Creators

reżyseria, pomysł, wykonanie

i scenografia: Zuzanna Łuczak-Wiśniewska

opracowanie dramaturgiczne: 

Justyna Machaj

muzyka: Dariusz FelixIO Wiśniewski
produkcja: Gdański Archipelag Kultury - Teatr w Blokowisku GAK Plama

Cast

Release date

25.09.2022

Duration

45 min.

Recommended viewer age

Od 3 lat.
Icon indicating the age category: childrenchildren

Bilet normalny – 55 zł
Bilet ulgowy – 50 zł
Bilet grupowy – 45 zł

Jak wygląda wszechświat? W jakiej galaktyce żyjemy? Czy droga mleczna jest z mleka? I czy Pluton jest planetą czy może jest to pies z pewnej kreskówki, który wyruszył w podróż kosmiczną i postanowił pozostać na orbicie?
plakat Festiwalu Najmłodszych Poznań 2023


Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź jeśli zrobicie z nami „Hop w Kosmos!”. Przedstawienie edukacyjne mające na celu w prosty sposób przybliżyć zagadnienia związane z kosmosem. „Hop w kosmos!” to nie tylko zbiór etiud, które łączy piękna, kosmiczna muzyka, ale także zabawy interakcyjne z widzami, które pozwolą jeszcze bardziej wejść w świat kosmosu i planet! Szykujcie się na HOP!

Jeśli Wasze dzieci kochają planety, kosmos i fascynuje je tematyka związana z Układem Słonecznym - koniecznie przyjedźcie na to pełne humoru przedstawienie. A jeśli nie - to też dołączcie do nas - to może być początek świetnej przygody. 

Rekomendacja: spektakl z piosenkami na żywo, zawiera tekst; fascynującym przedłużeniem teatralnej przygody będzie wzięcie udziału w Cosmic Party.

Spektakl bierze udział w 29. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

MKiDN logo
Instytut teatralny Logo

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej Logo

 

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Dominik Gac, Andrzej Lis, Julia Lizurek, Wiesław Kowalski, Magdalena Rewerenda, Agata Tomasiewicz

ГОП У КОСМОС!
( ГОСТЬОВА ВИСТАВА )
ДРАМАТУРГІЧНА РОЗРОБКА: ЮСТИНА МАЧАЙ
РЕЖИСЕР: КОНЦЕПЦІЯ, ВИКОНАННЯ ТА СЦЕНОГРАФІЯ: ЗУЗАННА ЛУЧАК ВИШНЕВСЬКА
ТРИВАЛІСТЬ: 45 ХВ

Як виглядає всесвіт? В якій галактиці ми живемо?
Чи Чумацький Шлях зроблений з молока? А Плутон - це планета чи собака з мультфільму, яка вирушила в космічну подорож і вирішила залишитися на орбіті? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете, якщо відвідаєте з нами "Гоп у космос!". Навчальна вистава, мета якої - познайомити з космічною тематикою у простій формі. "Гоп у космос!" - це не тільки збірка етюдів, які об'єднані красивою, космічною музикою, а й інтерактивні ігри з глядачами, які дозволять вам ще глибше зануритися у світ космосу та планет!". Приготуйтесь до стрибка!
Вистава носить просвітницький характер. Вона в доступній формі розповідає про Сонячну систему. Виставу підготувала актриса з Театру анімації в Познані.

Рекомендований вік глядачів: від 3 років
Прем'єра: 25 вересня 2022 року


 

Wydarzenia odbywają się w ramach programu "WSPÓLNIE" realizowanego przy wsparciu UNICEF i Miasta Poznań.

Майстер-класи проходять в рамках програми «WSPÓLNIE», яка здійснюється за підтримки UNICEF та міста Познань.


Logo unicef, miasta Poznań i Teatru Animacji
Maciej Zakrzewski